Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کووید۱۹؛ فرانسه برای مسافران ورودی از پنج کشور اروپایی الزام تست ۲۴ ساعته وضع کرد

فرودگاه بارسلون
فرودگاه بارسلون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه همچنین تونس، موزامبیک، کوبا و اندونزی را به کشورهای قرار گرفته در «فهرست قرمز» مسافرتی از حیث آلودگی به ویروس کرونا اضافه کرده است.

آگهی

گسترش گونه دلتای ویروس کرونا و ادامه موج همه‌گیری بیماری کووید۱۹ فرانسه را بر آن داشت تا ضمن اعمال برخی محدودیت‌ها در داخل، مقرارت بهداشتی ورود به این کشور را نیز تغییر دهد.

دولت فرانسه روز ‌شنبه از تغییراتی در همین راستا خبر داد و اعلام کرد که مسافران ورودی به این کشور از بریتانیا، اسپانیا، پرتغال، قبرس، یونان و هلند باید از این پس نتیجه تست منفی انجام شده در کمتر از ۲۴ ساعت قبل از سفر را به همراه داشته باشند.

در بیانیه دولت فرانسه تصریح شده است که این اقدام مربوط به مسافران واکسینه نشده است و از نخستین ساعات بامداد روز یکشنبه ۱۸ ژوئیه لازم‌‌الاجرا خواهد بود.

دولت فرانسه همچنین در این بیانیه که به امضای ‌ژان کاستکس، نخست وزیر این کشور رسیده نام تونس، موزامبیک، کوبا و اندونزی را به کشورهای قرار گرفته در «فهرست قرمز» مسافرتی از حیث آلودگی به ویروس کرونا اضافه کرده است.

بر اساس محدودیت‌های مسافرتی که تا کنون در فرانسه اجرا می‌شد مسافران ورودی از بریتانیا نیاز به ارائه نتیجه آزمایش منفی ۴۸ ساعته کرونا داشتند و انجام چنین آزمایشی برای مسافران ورودی از اسپانیا، پرتغال، هلند و یونان ۷۲ ساعت پیش از سفر تعیین شده بود.

دولت فرانسه همچنین تاکید کرده که «با توجه به موثر بودن واکسیناسیون علیه ویروس کرونا و بویژه نوع جهش یافته دلتا، محدودیت‌های قبلی وضع شده برای مسافرانی که به طور کامل با یکی از محصولات دارویی مورد تایید آژانس دارویی اروپا (محصولات شرکت‌های فایزر، مدرنا، آسترازنکا یا جانسن اند جانسن) واکسینه شده باشند، از امروز شنبه ۱۷ ژوئیه صرف نظر از کشور مبدا آنها برداشته می‌شود.

نخست وزیر فرانسه همچنین یادآور شده که طبق برنامه‌ریزی جدید، واکسیناسیون کامل به معنی سپری شدن هفت روز پس از دریافت دوز دوم واکسن است؛ حال آنکه این بازه زمانی پیش از این چهارده روز تعیین شده بود.

برای افرادی که پیش‌تر مبتلا به بیماری کووید شده‌اند نیز سپری شدن هفت روز پس از دریافت دوز نخست به منزله واکسیناسیون کامل است. این بازه زمانی برای واکسن‌های تک دوز مانند جانسن‌اندجانسن بیست و هشت روز تعیین شده است.

شمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ با توجه به گسترش پرشتاب گونه دلتای ویروس کرونا در اروپا همچنان رو به افزایش است.

فرانسه روز جمعه اعلام کرد که تعداد مبتلایان روزانه از ۱۰ هزار نفر فراتر رفته اما در عین حال میزان بستری شدن افراد در بیمارستان‌ها همچنان با کاهش نسبی روبرو است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه گذشته در سخنانی با هدف هشدار نسبت به موج تازه همه‌گیری، دستورالعمل‌های جدید دولت تحت ریاست خود را برای کنترل شرایط موجود ارائه کرد که در آن به نوعی الزام به واکسینه شدن برای برخوداری از خدمات تفریحی و رفاهی در طول تعطیلات تابستان گنجانده شده بود.

در پی اعلام این تدابیر، ژان کاستکس از ثبت رکورد ۷۹۲ هزار و ۳۳۹ مورد تزریق روزانه واکسن تا ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه سیزدهم ژوئیه خبر داد. این میزان روز جمعه باز هم فراتر رفت و با وجود ثبت رکورد جدید واکسیناسیون روزانه در فرانسه که میزان آن بیش از ۸۷۹ هزار تزریق اعلام شد، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد که ۹۵ درصد بستری شدگان اخیر در بیمارستان‌ها به دلیل ابتلا به کووید۱۹ افراد غیر واکسینه هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بیش از ۵۵ درصد جمعیت فرانسه تاکنون دست کم یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و از این میان بیش از ۲۹.۷ میلیون نفر به طور کامل واکسینه شده‌‌‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با شش کشوری که به گردشگران واکسن کرونا می‌زنند آشنا شوید

«بازی قدرت» در جناح راست فرانسه با اخراج ۲ مهره مهم؛ در آستانه انتخابات چه کسی نفع می‌برد؟

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند