نخستین اکران «قهرمان» جدیدترین فیلم فرهادی در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اصغر فرهادی
اصغر فرهادی   -  Copyright  Vadim Ghirda/AP

کمتر از یک ساعت دیگر فیلم جدید اصغر فرهادی «قهرمان» در بخش مسابقه جشنواره کن به نمایش در می‌آید؛ چهارمین حضور تنها کارگردان ایرانی برنده اسکار.

اصغر فرهادی این فیلم را در شهر شیراز فیلمبرداری کرده است. قرار است قهرمان ساعت ۶ عصر به وقت تهران در جشنواره کن به نمایش دربیاید.

پیش از این اصغر فرهادی جوایز معتبری با دو فیلم گذشته و فروشنده در این جشنواره به دست آورده بود؛ جایزه بهترین بازیگری برای بازیگر زن فرانسوی «برنیس بژو» برای فیلم «گذشته» و جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر جشنواره، شهاب حسینی، برای «فروشنده.»

ماننده بخشی از کارهای اخیر اصغرفرهادی، الکساندر مله گی، تهیه کننده فرانسوی شرکت ممنتو، به همراه شخص کارگردان تهیه کنندگی مشترک فیلم قهرمان را برعهده دارند.

برای اولین بار پس از جشنواره کن، فیلم «قهرمان» از ۲۲ ماه دسامبر در فرانسه به نمایش عمومی در می‌آید. به جز فرانسه فیلم فرهادی در ۳۰ کشور جهان اکران می شود. از جمله در ایالات متحده و کانادا و استرالیا.

فیلم اصغر فرهادی ۵ بار در طول جشنواره کن به نمایش درمی‌آید. قهرمان فیلمی بلند با مدت زمان ۲ ساعت و ۷ دقیقه است.

داستان حول رحیم «قهرمان» فیلم می‌چرخد. امیر جدیدی نقش رحیم را ایفا می کند. او به دلیل عدم پرداخت بدهی‌هایش در زندان است و در جریان یک مرخصی دو روزه اتفاقاتی می‌افتد که زندگی او را متحول می‌کند.

بازیگران شناخته شده این فیلم به جزامیر جدیدی، محسن تنابنده و فرشته صدرعرفایی هستند. همچون فیلم جدایی نادر از سیمین، سارینا فرهادی، دختر کارگردان نیز در فیلم هنرنمایی می‌کند.