میامی؛ دیگر امیدی به زنده ماندن زیرآوار ماندگان نیست

شهروند میامی و ناامیدی از زنده ماندن زیر آوار ماندگان
شهروند میامی و ناامیدی از زنده ماندن زیر آوار ماندگان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان شهر میامی ایالت فلوریدای جنوبی اعلام کردند که دیگر هیچ شانسی برای زنده ماندن زیر آوار ماندگان وجود ندارد.

آگهی

مسئولان شهر میامی ایالت فلوریدا اعلام کردند که دیگر هیچ شانسی برای زنده ماندن زیر آوار ماندگان وجود ندارد.

در پی فروریختن ساختمانی در میامی در بامداد پنج‌شنبه سوم تیر ماه سال جاری (۲۴ ژوئن) که چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت، ده‌ها نفر مفقود شدند.

تیم های امداد و نجات عصر چهارشنبه پس از آنکه مقام ها محلی گفتند که دیگر شانسی برای زنده ماندن زیر آوار ماندگان وجود ندارد به عملیات پاکسازی رو آوردند. امدادگران در روزهای گذشته عملیات جستجوی مفقودشدگان را ادامه می‌دادند.

دانیلا لوین کاوا، شهردار میامی در یک کنفرانس خبری گفت: «همه‌ ما از خدا معجزه خواسته‌ایم چرا که تصمیم برای توقف عملیات نجات و تبدیل آن به عملیات کشف اجساد بسیار دشوار است.»

عملیات جستجوی دو هفته‌ای برای یافتن بازماندگان فرو ریختن این ساختمان در حالی پایان یافت که نیروهای امداد و نجات به قربانیان این حادثه ادای احترام کردند. این لحظه غم انگیز با در آغوش کشیدن روحانیون و مقام های محلی که گریه می‌کردند، همراه شد. اواخر روز چهارشنبه تعداد کشته شدگان این حادثه ۵۴ نفر اعلام شد.

AP
پایان کار تیم های امداد و نجاتAP

مسئولان شهر میامی با اشاره به مفقود بودن ۸۶ نفر در پی فروریختن این ساختمان اعلام کردند که كارآگاهان در تلاش هستند تا دریابند که همه این افراد مفقود شده در ساختمان بوده‌اند یا نه. از همین رو مسئولان شهر میامی قول دادند که تلاش هایشان را تا روشن شدن وضعیت افراد مفقود شده ادامه دهند.

یکی از آتش نشانان که گریه می‌کرد گفت که تجهیزات و امدادگران همچنان در محل مستقر هستند و پشتیبانی همچنان ادامه دارد. با این یکی از مسئولان آتش نشانی شهر میامی گفت که عملیات پاکسازی احتمالاً چند هفته طول خواهد کشید.

امید به یافتن قربانیان مفقود شده پس از تخریب باقیمانده این سازه برای مدت کوتاهی دوباره زنده شد و به امدادگران انگیزه داد تا به بخش‌های جدیدی از آوار دسترسی پیدا کنند.

شامگاه یکشنبه ساختمان فرو ریخته در حومه شهر میامی با انفجار کنترل شده به طور کامل تخریب شد. در پی این عملیات، تیم های امداد و نجات پس از دسترسی به بخش‌های جدید که عمدتا در زیرزمین و پارکینگ بود، جسد بیش از ده قربانی دیگر را پیدا کردند.

از آنجا که ساختمان در ساعات اولیه صبح فروریخته بود این احتمال تقویت شد که بسیاری از ساکنان این ساختمان در تختخواب مرده‌اند. از لحظه فروریختن ساختمان ۱۲ طبقه تا کنون هیچ فردی زنده از زیر این آوار نجات نیافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در جریان عملیات جستجو برای یافتن مفقودشدگان، دو بار این عملیات به دلیل ناپایداری بخش باقیمانده ساختمان متوقف شده بود. با این حال خانواده‌های مفقودشدگان امیدوار بودند که اقوامشان زنده باشند.

مسئولان شهر میامی اعلام کرده‌اند که «تحقیقات جامع» در مورد علت این حادثه انجام می‌شود. برخی خبرها از تشکیل چندین پرونده قضایی توسط خانواده‌های ساکنان این ساختمان فروریخته حکایت دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریزش پل عابر پیاده در میامی آمریکا دست‌کم شش کشته بر جای گذاشت

ویدئوی طوفان ایرما و آغاز جاری شدن سیل در میامی

تیراندازی در میامی چند زخمی برجای گذاشت