شلیک ۱۴ راکت به پایگاه عین‌الاسد عراق؛ سه نفر مجروح شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پایگاه عین‌الاسد عراق (عکس تزئینی است)
پایگاه عین‌الاسد عراق (عکس تزئینی است)   -   کپی رایت  AP Photo

ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که ۱۴ راکت به سوی پایگاه نظامی عین الاسد پرتاب شده است.

وین ماروتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف با اعلام این خبر در توییتر نوشت: «حدود ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر به وقت محلی، پایگاه هوایی عین‌الاسد مورد حمله ۱۴ موشک قرار گرفت که بر روی پایگاه و در اطراف آن سقوط کردند. سامانه‌های دفاعی فعال شدند.»

این فرمانده ارشد آمریکایی همچنین گفته که بر پایه اطلاعات اولیه، در این حملات سه نفر به صورت سطحی زخمی شده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیش از این یک مقام عالی رتبه ارتش عراق از پرتاب هفت راکت به سوی پایگاه نظامی عین الاسد خبر داده بود.

شماری از نظامیان آمریکایی در پایگاه نظامی عین‌الاسد مستقر هستند.

سفارت آمریکا در بغداد یا پایگاه‌های نظامیان این کشور در عراق تقریباً به طور روزانه هدف حملات راکتی یا پهپادی قرار می‌گیرد. پایگاه عین‌الاسد در واقع در منطقه بیابانی غرب استان انبار روز دوشنبه نیز با پرتاب سه راکت مورد هدف قرار گرفته بود.

عصر سه‌شنبه نیز فرودگاه بین‌المللی اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق با پهپاد مورد حمله دیگری قرار گرفته بود. یکی از پایگاه‌های ائتلاف بین‌المللی نیز در این فرودگاه قرار دارد.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در مجموع ۴۹ حمله علیه منافع ایالات متحده آمریکا در عراق انجام شده است. ۲ هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی به عنوان بخشی از ائتلاف بین‌‌المللی ضد تروریسم در عراق استقرار دارند.

پهپادهای جدید استفاده شده در حمله علیه منافع آمریکا، دردسر تازه‌ای برای نیروهای ائتلاف درست کرده است، زیرا این دستگاه‌های پرنده می‌توانند از چنگ سامانه دفاعی سی-رَم که ارتش آمریکا آنها را برای دفاع از نیروهای خودش نصب کرده، فرار کنند.

حملات جدید یک هفته پس از حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی، گروه شبه‌نظامی قدرتمند طرفدار ایران در عراق و سوریه رخ داد که منجر به کشته شدن ده تن از اعضا این گروه شد.

گروه حشد الشعبی عراق، همواره از حمله به مواضع آمریکا با پرتاب موشک و هواپیماهای بدون سرنشین استقبال می‌کند، اما هرگز مسئولیت را بر عهده نمی‌گیرد.