مدل یمنی به‌خاطر «انتقال به بند روسپی‌ها» در زندان اقدام به خودکشی کرد

انتصار الحمادی
انتصار الحمادی Copyright اینستاگرام این مدل
Copyright اینستاگرام این مدل
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکیل انتصار الحمادی، مدل بازداشت شده یمنی می‌گوید که موکلش در زندان اقدام به خودکشی کرده است.

آگهی

وکیل انتصار الحمادی، مدل بازداشت شده یمنی می‌گوید که موکلش در زندان اقدام به خودکشی کرده است.

این مدل ۱۹ ساله در تاریخ ۲۰ فوریه هنگام رفتن به عکسبرداری بازداشت شد. در زمان بازداشت شایعاتی درباره روسپی‌گری و حمل مواد مخدر در ارتباط با وی منتشر شد اما وکیل خانم الحمادی همه این موارد را تکذیب می‌کند و معتقد است که شغل موکلش دلیل اصلی بازداشتش است.

حوثی‌ها شورشیان نزدیک به ایران که کنترل بیشتر مناطق شمالی یمن از جمله پایتخت را در اختیار دارند تاکنون در این مورد واکنشی نشان نداده است.

مرکز حقوق بشر خلیج فارس در بیانیه‌ای گفت: «در ۲۸ ژوئن ۲۰۲۱ انتصار الحمادی، بازیگر و مانکن پس از اقدام به خودکشی از زندانی که در آن بازداشت است به بیمارستانی منتقل شد.»

به گفته این سازمان حقوق بشری، مادر این مدل بازداشت شده که او را تا بیمارستان همراهی می‌کرد، صورت وی را در حالی که «بر اثر اقدام به حلق‌آویز کردن کبود شده بود» دیده است.

این سازمان حقوق بشری مستقر در لبنان افزود: «منابع موثق تایید کردند که وی به دلیل تصمیم اداره زندان مرکزی برای انتقالش به بخشی که مخصوص روسپی‌هاست اقدام به خودکشی کرد.»

خالد کمال وکیل وی، این اطلاعات را در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تایید کرد.

دیده‌بان حقوق بشر روز چهارشنبه این رویه «غیرعادلانه» را محکوم کرد. دادگاه این مدل یمنی از شش ژوئن آغاز شده و همچنان در جریان است.

انتصار الحمادی از مادری اتیوپیایی و پدری یمنی متولد شده است و ده‌ها عکس از وی در شبکه‌های اجتماعی با لباس‌های سنتی یا شلوار جین و کت چرمی با حجاب اسلامی یا بدون حجاب منتشر شده است. هزاران نفر در اینستاگرام و فیس‌بوک او را دنبال می‌کنند.

عفو بین‌الملل در ماه مه گفته بود که این زن جوان «مورد آزار جسمی و کلامی» قرار گرفته و «مجبور به پذیرش چندین جرم» از جمله همراه داشتن مواد مخدر و فحشا شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یمن؛ نبردهای خونین در حومه بندر حدیده در یک هفته ۱۵۰ کشته برجای گذاشت

روایت‌ها از خشونت پلیس ایران و مقابله زنان با حجاب اجباری؛ هشتگ #جنگ_علیه_زنان فراگیر شد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟