ایتالیا؛ ۵۲ زندانبان و سرپرست زندان به اتهام ضرب و شتم محکومان از کار تعلیق شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
زندانیان معترض
زندانیان معترض   -  کپی رایت  یورونیوز

۵۲ تن از زندانبانان و سرپرستان زندان در ایتالیا موقتا از کار تعلیق شدند. این افراد متهم به آمریت و عاملیت در آزار فیزیکی علیه محکومان هستند. زندانبانان متهم به ضرب و شتم زندانیانی هستند که نسبت به عدم توزیع عادلانه ماسک و در اختیار قراردادن تست های کووید در زندان در سال ۲۰۲۰ میلادی اعتراض کرده بودند.

در ویدئوهایی که روزنامه «ایل دومانی»، «فردا»، منتشرکرده است می بینیم که زندانبان ها با محکومان رفتار بدی دارند و آنها را تا حدی مورد ضرب و شتم قرار می دهند که آنها به زمین می افتند.

ویدئوها نشان می دهند که برخی از زندانیان در ندامتگاه «سانتا ماریا کاپوآ وتره» در شهر ناپل در حالی که خونریزی کرده و روی زمین افتاده اند با دست های بسته همچنان مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

این در حالی است که هیچ یک از زندانیان مقاومت نکرده و یا زندانبانان را بصورت فیزیکی تهدید نمی کنند.

در همین رابطه، وزارت دادگستری ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد ۵۲ تن از ماموران و سرپرستان زندان از کار موقتا تعلیق شده اند.

وزارت دادگستری تایید کرد در این رابطه تحقیقات جنایی آغاز شده است.

وزیر دادگستری ایتالیا، مارتا کارتابیا در واکنش به این ویدئوها اعلام کرد رفتار برخی از این زندانبانان نه تنها زندگی محکومان را به خطر می اندازد بلکه اعتبار بخش بزرگی از مامورانی که وظیفه اشان را بدرستی انجام می دهند، از بین می برد.

خانم کارتابیا اعلام کرد این کار ماموران زندان «خیانت به قانون اساسی ایتالیا» است.