حزب کارگر بریتانیا: پیدا شدن اسناد محرمانه در ایستگاه اتوبوس «شرم آور و نگران کننده» است

ناوشکن بریتانیایی
ناوشکن بریتانیایی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جان هیلی، سخنگوی حزب کارگر، حزب مخالف دولت بریتانیا در واکنش به خبر پیدا شدن اسناد محرمانه وزارت دفاع این کشور در ایستگاه اتوبوس گفت که این موضوع «شرم آور و نگران کننده» است.

آگهی

دولت بریتانیا در پی پیدا شدن مدارک محرمانه و طبقه‌بندی‌ شده وزارت دفاع این کشور در ایستگاه اتوبوس اعلام کرد که تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است.

رسانه‌های بریتانیایی روز یکشنبه از پیدا شدن اسناد محرمانه و طبقه‌بندی‌ شده وزارت دفاع بریتانیا حاوی جزئیاتی درباره ارتش این کشور از جمله ناوشکن بریتانیایی «اچ‌ام‌اس دیفندر» در ایستگاه اتوبوسی در جنوب شرقی انگلستان خبر داد.

از همین رو جان هیلی، سخنگوی حزب کارگر، حزب مخالف دولت بریتانیا در واکنش به خبر پیدا شدن اسناد محرمانه وزارت دفاع این کشور در ایستگاه اتوبوس گفت که این موضوع «شرم آور و نگران کننده» است.

او گفت که مسئولان باید تضمین دهند كه امنیت ملی تضعیف نشده و هیچگونه عملیات نظامی یا امنیتی تحت تأثیر قرار نگرفته است و همچنین روش‌های مناسب برای جلوگیری از تکرار این نوع اتفاقات اتخاذ شده است.

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که یکی از كارمندان هفته‌ گذشته خبر گم شدن اسناد محرمانه دفاعی را گزارش کرده بود. با این حال سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا از ذکر جزئیات این موضوع خودداری کرد.

این اسناد محرمانه و طبقه‌بندی‌ شده وزارت دفاع بریتانیا که حدود ۵۰ صفحه است، توسط فردی که نخواست نامش فاش شود، بامداد سه شنبه پیدا شد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، این اسناد محرمانه حاوی جزئیاتی درباره ناوشکن دیفندر و واکنش «احتمالی» روسیه به عبور این ناوشکن از آب‌های جزیره کریمه در روز چهارشنبه بوده‌اند.

پیش از این ارتش روسیه خبر داده بود که ناوشکن بریتانیایی پس از نقض حریم دریایی این کشور در نزدیکی شبه جزیره کریمه، هدف شلیک هشدار قرار گرفته است؛ روایتی که توسط بریتانیا تکذیب شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با این حال این اسناد حکایت از آن دارند که مقام های بریتانیایی پیش از درگیری روز چهارشنبه، در خصوص چگونگی واکنش روسیه به حرکت ناوشکن دیفندر بحث و گفتگو داشته‌اند.

همچنین یکی از این اسناد به جزئیات برنامه حضور نظامی احتمالی بریتانیا در افغانستان اشاره دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا به دو سوم کشورهای ناقض حقوق بشر سلاح فروخته است

بریتانیا؛ دولت درز ویدئوی بوسه پنهانی وزیر و اطلاعات نظامی را بررسی می‌کند

وزیر بهداشت بریتانیا در پی انتشار تصویر بوسیدن لبان یکی از دستیارانش استعفا کرد