کریستیانو رونالدو در آستانه شکست سه رکورد از جمله بیشترین گل ملی علی دایی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو   -  کپی رایت  Armando Franca/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

اعجوبه یک دهه اخیر فوتبال جهان، کریستیانو رونالدو که در سطح باشگاهی رکوردهای فراوانی را ثبت کرده، امروز در قامت کاپیتان پرتغال در چارچوب رقابت های یورو یک رکورد در سطح ملی ثبت خواهد کرد.

ستاره باشگاه یوونتوس با شرکت در اولین بازی پرتغال در چارچوب جام ملتهای اروپا رکوردی دست نیافتنی از خود ثبت خواهد کرد. حضور فعال و گلزنی در ۵ دوره متوالی، ۲۱ سال، در رقابت های یورو.

مهاجم پرتغالی به خوبی می تواند قبل از پایان رقابتهای دو رکورد جدید را نیز بشکند.

اسطوره ملی فوتبال پرتغال که در ۳۶ سالگی همچنان آماده و سرحال است برای بدل شدن به بهترین گلزن رقابت های یورو و شکست رکورد، تنها نیاز به یک گل دیگر دارد. او در حال حاضر با ۹ گل زده در طول تمام رقابت های یورو با میشل پلاتینی، کاپیتان پیشین تیم ملی فرانسه و یوونتوس ایتالیا و رئیس سابق یوفا، هم تراز است.

کریستیانو البته در کنفرانس خبری روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که به «رکوردها فکر نمی کند و تنها می خواهد قهرمانی ۵ سال گذشته پرتغال در رقابتهای یورو را تکرار کند.»

پرتغال برای صعود به مراحل کار سختی پیش رو دارد. آنها به همراه آلمان و فرانسه و مجارستان در گروه مرگ یورو ۲۰۲۰ قرار دارند.

سه شنبه ساعت ۶ بعدازظهر به وقت اروپای مرکزی پرتغال در بوداپست میهمان مجارستان خواهد بود.

شکست رکورد علی دایی

اما آخرین و سومین رکوردی که رونالدو می تواند آنرا جابجا کند و شاید برای فوتبالدوستان ایرانی چندان خوشایند نباشد، رکورد گل در بازیهای ملی است.

رکود کنونی در دست اسطوره فوتبال آسیا علی دایی است. دایی با ۱۰۹ گل در بازی های ملی دست کم یک دهه است که رکورد بیشترین گل زده ملی را در اختیار خود دارد. رونالدو با رکورد دایی تنها ۵ گل فاصله دارد. کریستیانو رونالدو درست پیش از بازیهای یورو با ثبت یک گل به صربستان رکورد گلهای ملی خود را به ۱۰۴ رساند.