رشته انفجار در بزرگترین کارخانه مهمات‌سازی صربستان؛ برخی از ساکنان تخلیه شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انفجارها در بزرگترین کارخانه مهمات‌سازی صربستان
انفجارها در بزرگترین کارخانه مهمات‌سازی صربستان   -  کپی رایت  Epicentar Press, Video production Bus plusCopyright Epicentar Press, Video production Bus plus

وقوع رشته انفجارهایی در یک کارخانه تولید مهمات در صربستان باعث شد تا دستور تخلیه کارکنان و شماری از ساکنان منطقه صادر شود.

این انفجارها در یک کارخانه تولید مهمات در شهر چاچاک در ۱۴۰ کیلومتری بلگراد، پایتخت صربستان روی داد. پلیس صربستان ضمن مسدود کردن مسیرهای منتهی به این کارخانه ساکنان برخی مناطق مسکونی را نیز تخلیه کرده است.

بنا به گزارش ها کارکنان حاضر در کارخانه «اسلوبودا» به دنبال آغاز انفجارها به زیرزمین پناه بردند. در این حادثه به کسی آسیبی نرسید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

علت وقوع این انفجارها هنوز مشخص نشده است. با این حال به گزارش رسانه های صربستان با وجود گذشت چند ساعت از آغاز این انفجارها همچنان صدای انفجارهای پراکنده از محل شنیده می شود.

بنا به اعلام مقامات صربستان ماموران آتش نشانی ۲۴ ساعت پس از وقوع آخرین انفجار می توانند برای ارزیابی اوضاع وارد کارخانه شوند. کارخانه «اسلوبودا» بزرگترین کارخانه مهمات سازی صربستان است. این کارخانه در سال ۱۹۹۹ در جریان بحران کوزوو و حملات ناتو به صربستان بمباران شده بود.