Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

طالبان ضمن هشدار به کشورهای منطقه برای شرکت در نشست استانبول شرط گذاشت

هیات طالبان در کنفرانس صلح مسکو
هیات طالبان در کنفرانس صلح مسکو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه طالبان روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای آمریکا را متهم کرد که در نظر دارد پس از خروج نظامیانش از افغانستان در کشورهای همسایه این کشور باقی بماند تا در افغانستان عملیات انجام دهد.

آگهی

گروه طالبان اعلام کرد که در صورت رعایت برخی شروط و به درخواست پاکستان و قطر در نشست صلح استانبول شرکت خواهد کرد.

به گزارش رسانه های افغانستان مقامات ارشد طالبان گفته اند که این گروه تنها در صورتی در نشست استانبول شرکت می کند که این اجلاس بیشتر از سه روز طول نکشد و دستور کار آن هم شامل تصمیم گیری درباره موضوعات مهم نباشد. اعضای ارشد طالبان افزوده اند که رهبران این گروه تمایلی به شرکت در نشست استانبول نداشتند اما به درخواست پاکستان و قطر تصمیم گرفته اند که با تعیین شروطی در این نشست شرکت کنند.

یکی از مقامات طالبان تاکید کرده است که این گروه مایل نیست نشست استانبول به «یک سکوی تصمیم گیری» تبدیل شود و با تعیین دستور کار «مشخص» برای آن نیز مخالف است. این مقام طالبان همچنین افزود که این گروه در حال حاضر در نظر ندارد آتش بس اعلام کند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نشست صلح استانبول پیش از این قرار بود روز ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت) برگزار شود اما مقامات ترکیه اعلام کردند که برگزاری آن به پس از عید فطر موکول شده است. تاکنون زمان جدیدی برای برگزاری این نشست اعلام نشده است. 

هشدار طالبان به کشورهای منطقه: به آمریکا اجازه ایجاد پایگاه ندهید

از سوی دیگر گروه طالبان روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای آمریکا را متهم کرد که در نظر دارد پس از خروج نظامیانش از افغانستان در کشورهای همسایه این کشور باقی بماند تا در افغانستان عملیات انجام دهد. 

طالبان در این بیانیه از کشورهای منطقه خواسته است که به آمریکا اجازه ایجاد پایگاه ندهند. رهبران این گروه همچنین هشدار داده اند که در برابر حضور نظامی آمریکا در کشورهای منطقه برای انجام عملیات در خاک افغانستان سکوت نخواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفارت استرالیا در کابل همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان بسته می‌شود

نبرد مهتارلام؛ درگیری نیروهای دولتی افغانستان و شبه‌نظامیان طالبان در نزدیکی پایتخت

پایان آتش‌بس و ازسرگیری جنگ در افغانستان؛ داعش مسئولیت حمله به مسجد کابل را به عهده گرفت