Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پارلمان آلمان به احداث هزار ایستگاه شارژ الکتریکی جدید خودرو رای داد

خودرو الکتریکی گلف
خودرو الکتریکی گلف Copyright Jens Meyer/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Jens Meyer/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان پارلمان آلمان به قانونی رای دادند که براساس آن آن دولت این کشور موظف می شود تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۱۰۰۰ ایستگاه شارژ الکتریکی خودرو با توان بالا تاسیس کند.

آگهی

نمایندگان بوندستاگ، پارلمان آلمان، قانون جدیدی را تصویب کردند که براساس آن دولت باید دست کم یک هزار ایستگاه شارژ سریع خودروهای الکتریکی را تا سال ۲۰۲۳ در سراسر این کشور تاسیس کند.

این ایستگاه ها مجهز به قدرت شارژ حداقل ۱۵۰ کیلوواتی و بیشتر خواهند بود. این شارژرها در عرض چند دقیقه می توانند باطری خودروها را آماده حرکت کنند. در حال حاضر شارژ خودروهای الکتریکی در ایستگاه های شهری ساعتها طول می کشد. ایستگاه های جدید همچنین امکان طی مسافت های طولانی تر با خودروها را فراهم می کنند.

در حال حاضر تنها ۸۰۰ ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی با توان بیش از ۱۵۰ کیلوواتی در آلمان وجود دارد. این رقم معادل ۲.۴ درصد از کل ایستگاه های شارژ الکتریکی در آلمان است.

طبق قانون جدید، ایالت ها در آلمان مسئول مدیریت این ایستگاه ها نخواهند بود و اجرای این طرح توسط بخش خصوصی اجرا خواهد شد. فراخوان مناقصه های تاسیس این ایستگاه ها تابستان سال جاری داده خواهد شد.

ثبت نام برای خرید خودروهای ۱۰۰٪ هیبریدی در ماه آوریل تقریبا ۴۰۰٪ برابر افزایش یافته و به ۵۰۸۰۰ دستگاه خودرو، معادل ۲۲ درصد از کل فروش خودرو در آلمان رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکتریکی شدن تولیدات مازراتی طی ۵ سال آینده، آیا خودروهای هیبریدی پاک هستند؟

اعلام قیمت خودروی الکتریکی ارزان سیتروئن که بدون گواهی‌نامه می‌شود راند

دومین جلسه رسیدگی به پرونده توطئه‌گران راست افراطی متهم به کودتا در آلمان برگزار شد