Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اخاذی سایبری؛ کولونیال پایپلاین «نزدیک به ۵ میلیون دلار» به هکرها پرداخت

مراکز ذخیره سوخت متعلق به شرکت «کولونیال پایپلاین»
مراکز ذخیره سوخت متعلق به شرکت «کولونیال پایپلاین» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیت بودجج، وزیر حمل و نقل آمریکا حمله سایبری اخیر را «زنگ خطری» برای کشورش توصیف کرده است.

آگهی

شرکت «کولونیال پایپلاین» در آمریکا برای راه اندازی مجدد بزرگترین خط لوله انتقال سوخت در این کشور «نزدیک به پنج میلیون دلار» به هکرهای مستقر در اروپای شرقی یا روسیه باج داده است.

به گزارش پایگاه خبری «بلومبرگ» دو نفر از افراد مطلع از فرایند باج دهی «کولونیال پایپلاین» پرداخت این رقم را به هکرها تائيد کرده اند. شرکت «کولونیال پایپلاین» پیش از این اعلام کرده بود که حاضر به باج دهی نخواهد شد.

بنا به همین گزارش مقامات دولت آمریکا از تن دادن «کولونیال پایپلاین» به این اخاذی سایبری اطلاع دارند. هکرها پس از دریافت مبلغ درخواستی، دستورالعمل فعالسازی مجدد شبکه رایانه ای «کولونیال پایپلاین» را در اختیار مسئولان آن گذاشتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت «کولونیال پایپلاین» تاکنون به گزارش «بلومبرگ» واکنشی نشان نداده است. پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) اعلام کرده است که عاملان این حمله سایبری به گروهی به نام «دارک ساید» وابسته بودند. مقامات ایالات متحده بر این باور هستند که این هکرها در اروپای شرقی یا روسیه مستقر هستند.

«کولونیال پایپلاین» کار انتقال سوخت به اکثر مراکز سوخت رسانی را از روز پنجشنبه بار دیگر از سر گرفته است. با این حال روند سوخت رسانی کند گزارش می شود. توقف فعالیت بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا طی روزهای گذشته موجی از وحشت و هراس را در میان رانندگان در ایالت های جنوب شرقی این کشور پدید آورد. امری که باعث شد صف هایی طویل در مقابل پمپ بنزین ها شکل بگیرد.

پیت بودجج، وزیر حمل و نقل آمریکا حمله سایبری اخیر را «زنگ خطری» برای کشورش توصیف کرده است. به گفته وی این حادثه نشان داد که قوانین و مقررات کنونی ایالات متحده برای «عصر حملات سایبری» نگاشته نشده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در همین راستا روز چهارشنبه فرمانی اجرایی برای بهبود امنیت سایبری در این کشور امضاء کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساده‌ترین راه برای ناکام گذاشتن هکرهای تلفن همراه چیست؟

هکرهای منتسب به روسیه به وزارت امنیت داخلی آمریکا دستبرد زدند

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است