تصاویری از چندقلوهای مخفی‌کار؛ زنی در مراکش به جای هفت قلو نه قلو زائید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
وزن نوزادان به دنیا آمده بین ۵۰۰ گرم تا یک کیلوگرم است
وزن نوزادان به دنیا آمده بین ۵۰۰ گرم تا یک کیلوگرم است   -   کپی رایت  AFP

حلیمه، زن ۲۵ ساله مالیایی در بیمارستانی در مراکش ۹ قلو زایید. البته وقتی او با مشورت تیم‌های پزشکی مالی و مراکش به بیمارستانی در مراکش منتقل شد قرار بود ۷ نوزاد به دنیا بیاورد. در اسکن‌های پزشکی دو جنین دیگر مشخص نشده بودند.

یوسف علاوی، مدیر پزشکی کلینیک عین برجه در کازابلانکا می‌گوید: «تقریبا یک ماه و نیم پیش در ماه مارس، خانم حلیمه برای زایمان هفت نوزاد در بیمارستان ما پذیرش شد. آنها مراکش را انتخاب کردند چرا که همکاران مالیایی ما به ما اعتماد دارند.»

AFP
تصویر یکی از نوزادان حلیمهAFP

به گفته آقای علاوی «در نهایت تیم پزشکی متخصصان بیمارستان تصمیم گرفتند که زایمان به صورت سزارین انجام شود. بنابراین از طریق سزارین خانم حلیمه نه نوزاد شامل پنج دختر و چهار پسر به دنیا آورد که حال همگی آنها مساعد است.»

این پزشک همچنین افزود: «حال نوزادان مساعد است. آنها در دستگاه نگهداری می‌شوند. وزن نوزادان از نیم کیلو تا ۱ کیلوگرم است.»

به گفته آقای علوی چنین چندقلوزایی‌هایی بسیار به ندرت در جهان اتفاق می‌افتد. بنابر اعلام بیمارستان این ۹ نوزاد هم اکنون به دلیل وزن اندکشان در دستگاه نگهداری می‌شوند. مقام‌های پزشکی مراکش از کار مشترک تیم پزشکی مالی و مراکش تقدیر به عمل آورده‌اند.