Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ ژاپن با دو طلا در صدر جدول گرند اسلم کازان قرار گرفت

جودو؛ ژاپن با دو طلا در صدر جدول گرند اسلم کازان قرار گرفت
Copyright from Euronews video
Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوتا آبه، ستاره جودوی زنان ژاپن که دو قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در کازان نیز خوش درخشید و مدال زرین وزن منهای ۵۲ کیلوگرم را بر گردن انداخت.

آگهی

رقابت‌های گرند اسلم جودو در روسیه روز چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت/ پنجم ماه مه در شهر کازان با معرفی برگزیدگان اوزان سبک استارت خورد.

طلای سبک ترین وزن مسابقات را ژاپن از آن خود کرد

تونا فوناکی، جودوکار دسته منهای ۴۸ کیلوگرم ژاپن کار بزرگی در روز نخست تورنمنت انجام داد. او در فینال مبارزات این وزن ایرینا دولگوا، قهرمان روس را که در خانه حمایت تماشاگران کشور میزبان را به همراه داشت از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست ایستاد.

فوناکی مدال طلای خود را از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

بازگشت موفقیت آمیز قهرمان گرجستانی

اما مبارزات وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان صحنه درخشش لوخومی چکیمیانی، جودوکار گرجستانی بود که نشان داد با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت کرده است.

جودوکار گرجستانی که از مسابقات جهانی تا کنون همه تورنمنت‌ها را از دست داده بود در کازان نگاه‌ها را به خود جلب کرد و در فینال با غلبه بر حریف روس مدال طلا را بر گردن انداخت.

چکیمیانی در آستانه رقابت‌های جهانی سال جاری نشان داد که خود را مهیای تکرار عنوان قهرمانی جهان در بوداپست کرده است.

جودوکار گرجستانی مدال طلای خود را از دستان نایب رئیس فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

بهترین جودوکار زن روز نخست

اوتا آبه، ستاره جودوی زنان ژاپن که دو قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در کازان نیز خوش درخشید و مدال زرین وزن منهای ۵۲ کیلوگرم را بر گردن انداخت.

آبه که ماه گذشته در تورنمنت تاشکند نیز درخشان ظاهر شده بود در روسیه بار دیگر مهارت و تکنیک بالای خود را به رخ حریفان کشید و در فینال مبارزات این وزن با غلبه بر حریف فرانسوی بر سکوی نخست قرار گرفت.

جودوکار ژاپنی که عنوان بهترین جودکار زن روز نخست را بدست آورد پس از دریافت مدال طلای خود از دستان دبیرکل فدراسیون جهانی جودو گفت: «رقبای سرسختی مانند کلمندی،‌ دارنده مدال طلای المپیک و بوشار فرانسوی را پیش رو داشتم اما مهمترین حریفم خودم بودم. من برای بدست آوردن موفقیت سخت کار می‌کنم.»

بهترین جودوکار مرد روز نخست

مراد شوپانف روس در فینال مبارزات وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان مینکو زمیترای از بلاروس را از پیش رو برداشت و ضمن کسب مدال طلای مسابقات، عنوان بهترین جودوکار مرد روز نخست تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

شوپانف پس از دریافت مدال طلای خود از دستان نایب رئیس فدراسیون جودوی کشورش گفت: «باید صادقانه بگویم کسب مدال در خانه بهترین حس را به همراه دارد. این حس اما به خصوص امروز که پدر و برادرانم در سالن بودند بسیار قوی‌تر بود، به هیچ وجه اجازه نداشتم در حضور نزدیکانم نتیجه را به حریفان واگذار کنم.»

مدال طلای وزن ۵۷ کیلوگرم زنان به گردن جودوکار فرانسوی افتاد

امید‌های کسب طلا اما برای نمایندگان کشور میزبان در مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان با درخشش هلن رسوو نقش بر آب شد.

جودوکار نه چندان سرشناس فرانسوی در مبارزه نهایی این وزن درایا مژتسکایا، نماینده کشور میزبان و از بخت‌های قهرمانی را از پیش رو برداشت تا برای نخستین بار پس از شش سال صاحب گردن آویز طلا شود.

رسوو مدال طلای خود را از دستان رئیس فدراسیون جودوی جمهوری تاتارستان دریافت کرد.

مبارزات سخت و تماشایی در کازان

نمی‌توان انتظار برگزاری یک تورنمنت جودو در روسیه را بدون تماشای مبارزات سخت و تماشایی داشت،‌ به خصوص وقتی این تورنمنت با حضور تماشاگرانی پرشور برگزار شود.

کشوری که جودو در آن ورزشی زنده و پویا است و برای کسب هر ایپون باید سخت مبارزه کرد میزبان قهرمانان این رشته از چهار گوشه جهان است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ژاپن و روسیه مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست را با کسب مدال طلا آغاز کردند

جودو؛ گرجستان با حفظ صدر جدول مدال‌ها گرند اسلم تفلیس را به پایان برد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن