بورل: باید از فرصت نشست گروه ۷ برای پیشبرد احیای برجام استفاده کرد

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید در نشست وزرای خارجه گروه ۷ در نشست لندن بر لزوم پیگیری احیای برجام تاکید می‌کند.

آگهی

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید نشست وزرای خارجه کشورهای گروه هفت فرصت مناسبی برای پیگیری احیای برجام به شمار می‌رود.

آقای بورل دوشنبه برای حضور در نشست جدید اعضای گروه ۷ که بعد از حدود دو سال به صورت حضوری در لندن، برگزار می‌شود، وارد پایتخت بریتانیا شد. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز پیشتر وارد لندن شده است.

وزرای خارجه هفت کشور صنعتی در این نشست علاوه بر پیگیری دستورکارهای خود، شرایط را برای برگزاری نشست ماه آینده سران این گروه که قرار است در جنوب غربی بریتانیا برگزار شود، هموار می‌کنند.

آقای بورل در توییت خود ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در لندن اعلام کرد که بحث‌های مهمی در این نشست درباره ایران و کره شمالی آغاز شده است.

من به عنوان هماهنگ کننده برجام بر نیاز استفاده از فرصت فعلی برای پیشبرد بازگشت ایالات متحده به برجام و اجرای کامل این توافق تاکید کردم
جوزپ بورل
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

دیپلمات اسپانیایی همچنین در ادامه افزود: «من به عنوان هماهنگ کننده برجام بر نیاز استفاده از فرصت فعلی برای پیشبرد بازگشت ایالات متحده به برجام و اجرای کامل این توافق تاکید کردم.»

آقای بورل قرار است تا روز چهارشنبه در لندن حضور داشته باشد و در حاشیه اجلاس دیدارهای دوجانبه‌ای را هم با اعضای حاضر در این نشست داشته باشد.

اظهارات آقای بورل در حالی مطرح می‌شود که در هفته‌های اخیر گفتگوهای فشرده ایران و ۴+۱ به همراه آمریکا در وین، پایتخت اتریش برگزار شده است.

در حال حاضر هیئت‌های مذاکره کننده برای مشورت به پایتخت‌های خود سفر کرده‌اند و قرار است دور تازه این گفتگوها از روز جمعه ۱۷ اردیبهشت در وین پی گرفته شود.

ناظران سیاسی معتقدند، موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران یکی از محورهای مهم نشست وزرای خارجه گروه ۷ در لندن به شمار می‌رود که از امروز، سه‌شنبه ۴ مه آغاز می‌شود.

هفت کشور صنعتی جهان یعنی ایالات متحده، آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و کانادا اعضای گروه هفت هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف به دعوت رئيسی با او دیدار کرد؛ گروسی: آماده همکاری با رئيس جمهور جدید ایران هستم

«تهران به روسیه موشک‌ بالستیک بدهد، پروازهای ایران‌ایر به اروپا ممنوع می‌شود»

ایران برای پیگیری مذاکرات هسته‌ای و بازگشت به برجام اعلام آمادگی کرد