Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان و فرانسه از پیشنهاد آمریکا برای تعیین حداقل نرخ مالیات بر شرکت‌ها حمایت کردند

برنو لومر و اولاف شولتز وزرای اقتصاد و دارایی فرانسه و آلمان
برنو لومر و اولاف شولتز وزرای اقتصاد و دارایی فرانسه و آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای اقتصاد و دارایی فرانسه و آلمان روز سه‌شنبه با برگزاری نشست مشترک رسانه‌ای از پیشنهاد ایالات متحده برای تعیین حداقل نرخ ۲۱ درصدی مالیات بر شرکت‌ها حمایت کردند.

آگهی

وزرای اقتصاد و دارایی فرانسه و آلمان روز سه‌شنبه با برگزاری نشست مشترک رسانه‌ای از پیشنهاد ایالات متحده برای تعیین حداقل نرخ ۲۱ درصدی مالیات بر شرکت‌ها حمایت کردند.

در این نشست که به طور مجازی برگزار شد، اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان گفت: «من به شخصه هیچ مخالفتی با پیشنهاد ایالات متحده ندارم.» برونو لومر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه نیز تصریح کرد که اگر نتیجه مذاکرات در این خصوص مثبت باشد، فرانسه نیز از حصول توافق در مورد تعیین حداقل نرخ مالیات بر شرکت‌ها حمایت خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا اوایل ماه جاری میلادی خواستار پایان دادن به رقابت کشورهای جهان برای جذب شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری به قلمرو خود از طریق کاهش نرخ مالیات‌ بر شرکت‌های چند ملیتی شده بود. خانم یلن حصول توافق میان اقتصادهای بزرگ جهان را برای تعیین حداقل نرخ مالیاتی، تضمین کننده فضای رقابتی و نوآورانه در عرصه اقتصاد جهانی دانسته بود.

مذاکرات اولیه برای تعیین حداقل نرخ مالیات بر شرکت‌ها که پاییز سال گذشته و تحت نظارت سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) برگزار شد، با مخالفت دولت وقت آمریکا به شکست انجامید. با این حال، مقامات این سازمان امیدوارند که نشست بعدی در این خصوص که ۹ و ۱۰ ژوئیه آینده برگزار خواهد شد با توجه به ابراز موافقت اولیه دولت جو بایدن به نتیجه برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بایدن بر سر دوراهی؛ ابقاء یا تغییر رئیس کل بانک مرکزی محبوب اما جمهوریخواه؟

اپل برنده دعوای مالیاتی ۱۳ میلیارد یورویی با اتحادیه اروپا شد

افزوده شدن ۴ گریزگاه مالیاتی جدید به فهرست سیاه اروپا؛ ترکیه فرصت گرفت