Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

فروشندگان لباس زیر فرانسه برای نخست وزیر شورت فرستادند

کارزار «کنش شورتی» در فرانسه
کارزار «کنش شورتی» در فرانسه Copyright شبکه‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آیا این موضوع به مسئله بهداشت شخصی مربوط نیست؟ آیا لباس زیر اولین چیزی نیست که همه ما و خود شما آقای نخست وزیر، صبح‌ها می‌پوشیم تا بعد روی آن لباس تن‌مان کنیم؟»

آگهی

گروهی از صاحبان فروشگاه‌های لباس زیر در فرانسه در روزهای اخیر به نشانه اعتراض پاکت‌هایی حاوی شورت به آدرس دفتر نخست وزیر، ژان کاستکس فرستادند.

بر پایه مقررات و محدودیت‌های ویژه کرونایی که هم اکنون در فرانسه در حال اجراست، پوشاک جزو اقلام ضروری حساب نشده و بنابراین لباس‌فروشی‌ها و نیز مغازه‌های لباس زیر تا اطلاع بعدی تعطیل هستند.

ماجرا از آنجا شروع شد که یک فروشنده لباس زیر در شهر لیون به نام ناتالی پاردس، تصمیم گرفت که با اعتراضی خلاقانه مصوبه دولت را به چالش بکشد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پس از آن هم‌صنفی‌های این مغازه‌دار از نقاط مختلف کشور با راه‌اندازی صفحه‌ای در فیس بوک به این کارزار که «کُنش شورتی» نام دارد پیوستند. آنها نامه واحدی را که در صفحه کارزار قرار داده شده چاپ کرده، آن را به همراه یک شورت در پاکت گذاشته و به آدرس دفتر ژان کاستکس، نخست وزیر می‌فرستند. آنها پیش از ارسال شورت‌های خود از آن عکس گرفته و در شبکه‌های اجتماعی همرسان می‌کنند.

معترضان در نامه خود به نخست وزیر یادآوری کرده‌اند که مغازه‌های مستقل و غیرزنجیره‌ای کمترین خطر را در انتقال ویروس کرونا دارند و گفته‌اند که آنها در دوران قرنطینه با وضعیت معشیتی دشواری روبرو هستند.

فروشندگان معترض در نامه به کاستکس یادآوری کرده‌اند که لباس زیر از اقلام ضروری است. در این نامه است: «آیا این موضوع به مسئله بهداشت شخصی مربوط نیست؟ آیا لباس زیر اولین چیزی نیست که همه ما و خود شما آقای نخست وزیر، صبح‌ها می‌پوشیم تا بعد روی آن لباس‌های دیگر را تن‌مان کنیم؟»

به نوشته روزنامه «لادپش» فرانسه تا روز دوشنبه ۱۹ آوریل، ده‌ها نامه به همراه شورت‌هایی در مدل‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف،به آدرس ماتینیون، کاخ نخست وزیری فرانسه در پاریس فرستاده شده است.

بازگشایی فروشگاه‌های لباس زیر و اقلام دیگری که «غیرضروری» تشخیص داده شده‌اند تا پایان قرنطینه کرونایی جاری در فرانسه برقرار است و در امیدوارانه‌ترین حالت، ممکن است در ابتدای ماه مه (۱۱ اردیبهشت) برداشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قرنطینه سراسری در فرانسه؛ ماکرون ارتکاب «اشتباهاتی» در مدیریت بحران را پذیرفت

قرنطینه ۲۱ میلیون فرانسوی؛ نخست‌وزیر واکسن آسترازنکا می‌زند

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند