Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرونا و بسته شدن کانال سوئز باعث کمبود کوتوله‌های باغ در بریتانیا شد

کوتوله‌های باغ که طرفداران بسیاری در بریتانیا دارد
کوتوله‌های باغ که طرفداران بسیاری در بریتانیا دارد Copyright Sang Tan/AP
Copyright Sang Tan/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فروشگاه‌های مخصوص باغبانی در بریتانیا با کمبود عروسک‌های معروف به «کوتوله باغ» روبرو شده‌اند که دلیل آن را تقاضای زیاد این محصول به دلیل قرنطینه‌ و همچنین مسدود شدن کانال سوئز عنوان می‌کنند.

آگهی

فروشگاه‌های لوازم باغبانی در بریتانیا با کمبود عروسک‌های معروف به «کوتوله باغ» روبرو شده‌اند که دلیل آن تقاضای زیاد این محصول در شرایط قرنطینه‌ و همچنین مسدود شدن کانال سوئز عنوان شده است.

شبکه بی‌بی‌سی جهانی با اعلام این خبر تصریح کرد که این موضوع یک مشکل بزرگ برای بریتانیایی‌هاست زیرا آنها از قرن نوزدهم تاکنون همواره به گذاشتن این عروسک‌های کوچک ریش‌دار که اغلب بیل در دست و کلاه نوک تیز بر سر دارند، علاقه‌مند بوده و آنها را در جایی از باغچه خود قرار می‌دهند.

اپلیکیشن یورونیوز را از اپل استور دانلود کنید

علاقه به باغبانی در قرنطینه‌های پی در پی در بریتانیا افزایش یافته است، اما تهیه این عروسک‌های پرطرفدار اکنون با مشکل روبرو شده است.

از سوی دیگر به‌خاطر مسدود شدن کانال سوئز، بسیاری از محموله‌های کوتوله‌های باغ همچنان در انتظار رسیدن به بریتانیا هستند.

ایان بیرن، مدیر شرکتی که اقلام باغبانی می‌فروشد، می‌گوید که از شش ماه پیش تاکنون هیچ عروسک کوتوله باغی اعم از پلاستیکی، سنگی یا سرامیکی ندیده است.

مدیر شرکت «هایفیلد گاردن ورد»، به بی‌بی‌سی گفت که پس از افزایش گسترده فروش وسایل باغبانی، شرکت وی در حال تماس با تامین‌کنندگان خود در اروپا و چین برای حل مشکلات کمبود این عروسک‌ها هستند.

کوتوله‌های باغ در آلمان، فرانسه، ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی نیز طرفدار دارند.

Markus Schreiber/AP
نمونه‌هایی از کوتوله‌های باغMarkus Schreiber/AP

آیین وایلی، مدیرعامل انجمن مرکز باغ‌های بریتانیا معتقد است که زنجیره‌های تامین این کالا تحت تاثیر فشار همه‌گیری و انسداد کانال سوئز قرار گرفته‌ است.

کشتی عظیم کانتینربر «اور گیون» با وزن ۲۲۰هزار تن که از چین به مقصد بندر روتردام هلند در حرکت بود، در تاریخ ۲۳ مارس به دلیل انحراف از مسیر، عرض کانال سوئز را مسدود کرد و بعد از یک هفته توانست به حرکت درآید.

مدیرعامل انجمن مرکز باغ‌های بریتانیا توضیح داد که وسایل تزئینی و جانبی باغبانی‌ از جمله عروسک‌های کوتوله باغچه در کانتینرها بوده‌اند.

شرکت سوئدی ایکه‌آ نیز اخیرا اعلام کرده که به دلیل تقاضای بالا و مشکلات در حمل و نقل در زمینه تهیه لوازم جانبی باغداری با مشکل روبرو شده است.

طبق اطلاعات شرکت‌ داده‌های دریایی «لویدز لیست»، انسداد کانال سوئز مانع از عبور محموله‌هایی به ارزش روزانه ۹.۶ میلیارد دلار بین آسیا و اروپا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یدکش کانال سوئز پس از برخورد با یک تانکر غرق شد؛ در جریان این حادثه یک نفر مفقود شد

دولت بریتانیا برخی از محدودیت‌های قرنطینه در انگلستان را لغو کرد

کانال سوئز باز شد؛ کشتی‌غول‌پیکر به حرکت درآمد