شمار کشته‌شدگان کرونا در فرانسه از ۱۰۰هزار نفر گذشت

کادر درمانی در فرانسه به هنگام انتقال یک بیمار به بیمارستان
کادر درمانی در فرانسه به هنگام انتقال یک بیمار به بیمارستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ‌های ناشی از انواع جهش یافته‌ این ویروس، مرز ۱۰۰هزار فوتی بر اثر بیماری کووید را رد کرد.

آگهی

فرانسه با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ‌های ناشی از انواع جهش یافته‌ این ویروس، مرز ۱۰۰هزار فوتی بر اثر بیماری کووید را رد کرد.

با مرگ ۳۰۰ نفر دیگر در روز پنجشنبه، آمار ۹۹ هزار و ۷۷۷ نفری فوت‌شدگان کرونا تا روز گذشته در فرانسه به ۱۰۰ هزار و ۷۷ در روز پنجشنبه رسید.

برخی فعالان جامعه مدنی فرانسه از این آمار به عنوان «یک مرحله مهم» یاد کرده‌اند. آنان می‌گویند هرگز فکر نمی‌کرده‌اند که روزی شاهد چنین آماری باشند.

کشور ۶۷ میلیون نفری فرانسه، هشتمین کشور در جهان و سومین کشور پس از بریتانیا و ایتالیا در اروپا است که بیش از صد هزار فوتی کرونا دارد. این کشور پس از یک سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری کرونا، با بیمارستان‌هایی با ظرفیت‌های تکمیل، قرنطینه‌های مقطعی و آمار بالای فوتی‌ها مواجه بوده است.

با این حال امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از چگونگی مواجهه مردم با این بحران به عنوان نشانه «توانایی مردم فرانسه برای اتحاد» یاد کرده است.

برخی کارشناسان حوزه بهداشت در فرانسه بر این نظر هستند که رقم صدهزار نفری مرگ و میر ناشی از کرونا نشان دهنده این موضوع است که این بیماری دست کم گرفته شده است.

از سوی دیگر، تجزیه و تحلیل گواهی‌های فوت‌شدگان نشان می‌دهد که برخی موارد ابتلا به کرونا یا گزارش نشده‌اند یا از افراد فوت شده در خانه‌ها یا مراکز مراقبت بیماری‌های مزمن آزمایش گرفته نشده است.

فرانسه هم اکنون با حدود ۵.۲ میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا، بیشترین میزان ابتلای تایید شده به این ویروس در اروپا را دارد.

Rafael Yaghobzadeh/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
افزایش تعداد فوت شدگان بر اثر ابتلا به کرونا در فرانسهRafael Yaghobzadeh/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

اگر چه دولت فرانسه در اوایل آوریل و با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و به حد اشباع رسیدن بیمارستان‌ها، برای سومین بار به طور جزئی دستور اجرای قرنطینه در کشور را صادر کرد، اما تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه در هفته جاری به بیش از ۵ هزار و ۹۰۰ نفر رسید.

این در حالی است که از اواسط دسامبر ممنوعیت رفت و آمد شبانه در سراسر فرانسه برقرار شده است و از ماه اکتبر همه رستوران‌ها، بارها، سالن‌های ورزشی، سینماها و موزه های فرانسه تعطیل شده‌اند.

منتقدان دولت دلیل طولانی شدن بحران کرونا در فرانسه را عملکرد قوه مجریه می‌دانند که با وجود توصیه متخصصان برای اجرای قرنطینه جدی در اواخر ژانویه، این پیشنهاد اجرایی نشد.

با این حال امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه امروز پنجشنبه با مسئولان دولتی دیدار و گفتگو کرد تا فرانسویان را برای بازگشایی‌ تدریجی آماده کنند. دولت فرانسه پیش‌بینی می‌کند که محدودیت‌ها از اواسط ماه مه به صورت تدریجی برداشته شوند.

دولت فرانسه امیدوار است تعداد افرادی که حداقل دوز اول واکسن کرونا را زده‌اند تا زمان رفع محدودیت‌ها به ۲۰ میلیون نفر یعنی حدود ۳۸ درصد جمعیت برسد. در حال حاضر یازده میلیون نفر در فرانسه واکسینه شده‌اند که اکثریت آنها افراد بالای ۵۵ بوده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار عکس‌های امانوئل ماکرون در گرماگرم رجزخوانی‌ها برای روسیه واکنش‌برانگیز شد؛ انتقادها به چیست؟

ماکرون وعده داد مفهوم «رضایت» را به تعریف تجاوز جنسی در قوانین فرانسه بگنجاند

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون