Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

دانمارک استفاده از واکسن آسترازنکا را متوقف کرد

واکسن آسترازنکا
واکسن آسترازنکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام های بهداشتی دانمارک روز چهارشنبه اعلام کردند که استفاده از واکسن آسترازنکا را به دلیل عوارض جانبی «نادر» اما «جدی» متوقف کرده‌اند.

آگهی

مقام‌های بهداشتی دانمارک روز چهارشنبه اعلام کردند که استفاده از واکسن آسترازنکا را به دلیل عوارض جانبی «نادر» اما «حاد» متوقف کرده‌اند.

بنابراین دانمارک اولین کشور اروپایی است که دیگر از این واکسن استفاده نمی‌کند.

پیشتر دانمارک به همراه چند کشور اروپایی پس از گزارش موارد مشکوک مرگ و لختگی خون در میان چند شهروند دریافت کننده واکسن آسترازنکا، استفاده از این واکسن را به صورت موقت به حال تعلیق درآورده بود.

با وجود این اکثر کشورهای اروپایی پس از تایید مجدد ایمنی واکسن آسترازنکا توسط سازمان جهانی بهداشت و آژانس دارویی اروپا، استفاده از این واکسن را برای برخی گروه‌های سنی از سر گرفتند.

اما مقامات بهداشتی دانمارک این توصیه را نپذیرفتند و تعلیق موقت واکسیناسیون کرونا با محصول دارویی تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت سوئدی آسترازنکا را دوباره تمدید کردند.

به این ترتیب سورن بروستروم، مدیر کل آژانس بهداشت ملی دانمارک روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که با وجود توصیه نهاد‌های تنظیم کننده مقررات بهداشتی و دارویی در اروپا و سازمان جهانی بهداشت در مورد استفاده از واکسن آسترازنکا، روند واکسیناسیون در دانمارک بدون استفاده از این واکسن ادامه خواهد یافت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسیون اروپا از آسترازنکا به دلیل «عدم پایبندی» به تعهداتش شکایت کرد

یک مقام آژانس دارویی اتحادیه اروپا ارتباط میان واکسن آسترازنکا و خون‌لختگی را تایید کرد

شرکت آسترازنکا: تحقیقات آمریکا نشان داد که واکسن ما برای همه بزرگسالان موثر است