تولید۲۵۰ میلیون دوز در سال ۲۰۲۱؛ فرانسه عرضه واکسن کرونا را از چهارشنبه آغاز می‌کند

شیشه‌های واکسن کرونا
شیشه‌های واکسن کرونا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه ۲۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سال ۲۰۲۱ برای شرکت‌های «فایزر»، «جانسون و جانسون»، «مدرنا» و «سانوفی» تولید خواهد كرد. انتظار می‌رود در این مرحله، هفت کارخانه در فرانسه در تولید واکسن کرونا مشارکت کنند.

آگهی

فرانسه ۲۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سال ۲۰۲۱ برای شرکت‌های «فایزر-بیون‌تک»، «جانسون اَند جانسون»، «مُدرنا» و «سانوفی» تولید خواهد كرد. انتظار می‌رود در این مرحله، هفت کارخانه در فرانسه در تولید واکسن کرونا مشارکت کنند.

مقصد واکسن‌های تولید شده در کارخانه‌های فرانسوی لزوماً فقط این کشور نیستند بلکه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را نیز شامل می‌شوند.

شرکت دلفارم به عنوان یکی از شرکت‌های تولید کننده واکسن کرونا در خاک فرانسه، از هفته پیش آماده مرحله تولید شده و قرار است اولین بسته‌های دوزهای واکسن «فایزر-بیون‌تک» را روز چهارشنبه آینده توزیع کند.

این شرکت در نوامبر سال ۲۰۲۰ با رعایت استانداردهای مورد نیاز، مجوزهای قانونی لازم را برای تولید واکسن کرونا دریافت کرد. عملیات نگهداری و انتقال واکسن فایزر از آنجا که باید کل زنجیره در دمای نزدیک به منفی ۷۰ درجه سانتیگراد حفظ شود، پیچیده ارزیابی می‌شود.

شرکت دلفارم قرار است پس از دریافت مایع واکسن کرونای «فایزر-بیونتک»، آن‌ها را در ظرف‌های شیشه ای مخصوص واکسن وارد کرده و سپس این دوزها را در مراکز واکسیناسیون توزیع کند.

شرکت دلفارم که یکی از شرکت‌های پیشرو در امور پیمانکاری دارویی است ۲۰ میلیون یورو در بخش تجهیزاتش سرمایه‌گذاری کرده که نیمی از این مبلغ توسط دولت فرانسه تأمین شده است.

این شرکت با این احتمال که شیشه‌های مخصوص نگهداری واکسن به دلیل تقاضای جهانی با کمبود مواجه شود، میلیون ها قطعه از آن‌ها را خریداری کرده است. همچنین دلفارم مجبور شده است حجم زیادی یخ خشک و فریزر برای نگهداری واکسن ها در دمای مورد نیاز سفارش دهد.

از سوی دیگر قرار است شرکت رسیفارم که یکی از پنج بازیگر بزرگ جهانی در بخش پیمانکاری دارویی است نیز تا پایان ماه آوریل تولیدات خود را آغاز کند. رسیفارم که شاخه فرانسوی یک شرکت سوئدی است، مسئول پر کردن و بسته بندی دوزهای واکسن «مدرنا» خواهد بود.

سرانجام شرکت داروسازی فرانسوی سانوفی با وارد کردن مایع واکسن «جانسون اَند جانسون» در ظرف‌های شیشه ای که حدود ۱۲ میلیون دوز در ماه برآورد می‌شود، فعالیت خود را در تابستان امسال آغاز خواهد کرد.

همچنین این شرکت داروسازی قرار است در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های بالینی، تولید واکسن خود را در نیمه دوم سال آغاز کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

۲ تا ۳ میلیارد دوز واکسن کرونا در اروپا

یکی از مقام‌های اتحادیه اروپا با اشاره به آماده‌سازی اولین دوزهای واکسن کرونا در فرانسه گفت که این کشور در آستانه تولید گسترده واکسن کرونا قرار دارد.

بر اساس پیش‌بینی کمیسیون اروپا تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی ۲ تا ۳ میلیارد دوز واکسن کرونا به صورت سالانه در این قاره تولید خواهد شد.

در مجموع ۵۳ کارخانه در اروپا درگیر زنجیره تولید واکسن کرونا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت بایدن از لغو مالکیت معنوی واکسن‌ کرونا؛ استقبال اتحادیه اروپا و سازمان جهانی بهداشت

واردات واکسن کرونا به ایران به دو میلیون دوز نزدیک شد؛ نخستین محموله کوواکس به تهران رسید

مبارزه اتحادیه اروپا با ناسیونالیسم واکسن کرونا؛ صادرات ۳۴ میلیون دوز با وجود کمبود داخلی