یوفا: تمدید مجوز پنج تعویض در هر بازی؛ امکان بزرگتر شدن فهرست ۲۳ نفره تیم ها

دیدار مقدونیه و آلمان در چارچوب مقدماتی جام جهانی
دیدار مقدونیه و آلمان در چارچوب مقدماتی جام جهانی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنفدراسیون فوتبال اروپا اعلام کرد در تمام رقابت های رسمی که در چارچوب قوانین یوفا برگزار می شود، پنج تعویض به جای سه تعویض در طول بازیها مجاز خواهد بود. این قاعده در بازی های انتخابی جام جهانی که زیر نظر فیفا برگزار می شود اعمال می شود.

آگهی

 یوفا مجوز انجام ۵ تعویض در جریان نود دقیقه بازی را تمدید کرد. بدین ترتیب تیم های حاضر در جام ملت های ۲۰۲۰ (معوقه بدلیل همه گیری کرونا)  و همچنین لیگ ملت های اروپای ۲۰۲۱ نیز می توانند ۵ تعویض در ترکیب اولیه خود انجام دهند.

پس از جلسه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال اروپا در تاریخ چهارشنبه ۳۱ مارس، یوفا با انتشار بیانیه ای رسمی از تمدید این قاعده موقتی در جریان بازی های معوقه جام ملت های ۲۰۲۰ که قرار است ژوئن و ژوئیه امسال برگزار شود و همچنین لیگ ملت ها در اکتبر جاری و دیدارهای مارس ۲۰۲۲ خبر داد.

کنفدراسیون فوتبال اروپا اعلام کرد در تمام رقابت های رسمی که در چارچوب قوانین یوفا برگزار می شود، پنج تعویض به جای سه تعویض در طول بازیها مجاز خواهد بود.  این قاعده در بازی های انتخابی جام جهانی که زیر نظر فیفا برگزار می شود اعمال می شود.

جایگزینی ۵ بازیکن تعویضی به جای سه نفر، از سپتامبر سال گذشته در دستور کار یوفا، فدراسیون فوتبال اروپا، قرار گرفت. بسیاری از لیگ های معتبر اروپایی در فصل جاری نیز تعویض پنج نفر را دنبال کردند. تنها لیگ برتر انگلستان انجام چنین طرحی را در فصل جاری متنفی اعلام کرد.

لیگ ملت های اروپا قرار بود تابستان سال گذشته به میزبانی مشترک دوازده شهر اروپایی برگزار شود که بدلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری این بازیها لغو شد. یوفا تا این لحظه اعلام کرده است که این بازیها احتمال دارد به میزبانی متمرکز انگلستان برگزار شود. 

یوفا همچنین در نظر دارد فهرست ۲۳ نفره تیم ها را به ۲۵ تا ۲۶ بازیکن افزایش دهد تا دست مربیان برای تعیین ترکیب اصلی با توجه به افزایش میزان ابتلا به کووید باز باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی یورونیوز با مهدوی‌کیا در باره لغو میزبانی فوتبال؛ از مشکلات ساختاری تا ضعف مدیریت ورزشی

«اَبَرزنان»؛ آکادمی فوتبال دختران نوجوان در بولیوی

پنالتی جهانبخش، تیم سردار آزمون را به مرحله بعدی لیگ اروپا فرستاد