Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

میانگین سن فرزندآوری زنان در کشورهای اتحادیه اروپا چقدر است؟

یک زن باردار در حال پیاده‌روی در پاریس
یک زن باردار در حال پیاده‌روی در پاریس Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میانگین سن زنان ساکن در اتحادیه اروپا در هنگام به دنیا آوردن اولین فرزند با طی روندی صعودی در پنج سال منتهی به سال ۲۰۱۹ به ۲۹.۴ سال رسید.

آگهی

میانگین سن زنان ساکن در اتحادیه اروپا در هنگام به دنیا آوردن اولین فرزند با طی روندی صعودی در پنج سال منتهی به سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۹.۴ سال رسید.

بررسی اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که در دوره مورد بررسی متوسط سنی زنان در نخستین وضع حمل در تمامی کشورهای عضو اتحادیه افزایش یافته است. در این میان بیشترین تغییر در استونی ثبت شده، جایی که میانگین سنی زنان در اولین زایمان ۱ سال افزایش یافته و از ۲۷.۲ سال در ۲۰۱۵ میلادی به ۲۸.۲ سال در ۲۰۱۹ رسیده است.

بر پایه گزارش یورواستات، لیتوانی و لوکزامبورگ نیز با ۰.۹ سال پس از استونی شاهد بالاترین افزایش میانگین سنی زنان در نخستین زایمان بوده‌اند. کمترین افزایش هم در اسلواکی(۰.۱ سال) و اسلوونی(۰.۲ سال) گزارش شده است.

مطابق این گزارش، پایین‌ترین میانگین سن زنان در اولین زایمان با ۲۶.۳ سال متعلق به بلغارستان است و بالاترین آن نیز با ۳۱.۳ سال در ایتالیا ثبت شده است. افزون بر ایتالیا، متوسط سن زنان در اولین وضع حمل در لوکزامبورگ و اسپانیا نیز بالای ۳۰ سال و در سطح ۳۱.۱ سال اعلام شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در مقابل، علاوه بر بلغارستان، رومانی با ۲۶.۹ سال تنها کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که در آن متوسط نرخ زنان در هنگام به دنیا آوردن اولین فرزند زیر ۲۷ سال است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش امید به زندگی در اتحادیه اروپا؛ کرونا ۱.۶ سال از متوسط عمر اسپانیایی‌ها کاست

تصویب قانون جنجالی حمایت از زنان همجنس‌گرا و مجرد باردار در فرانسه

لایحه جنجالی «عامل کشور خارجی» در گرجستان قانون ‌شد؛ آرزوی پیوستن به اتحادیه اروپا چه می‌شود؟