هزاران نفر در اعتراض به نژادپرستی علیه آسیایی‌تباران در آمریکا تظاهرات کردند

تظاهرات ضد نژادپرستی علیه آسیایی‌تباران در شیکاگو
تظاهرات ضد نژادپرستی علیه آسیایی‌تباران در شیکاگو Copyright Shafkat Anowar/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Shafkat Anowar/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP-AP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«از سال گذشته و در جریان شیوع ویروس کرونا، که سرچشمه آن شهر ووهان چین بود، نفرت علیه آسیایی‌تباران در ایالات متحده افزایش یافته است.»

آگهی

۱۰ روز پس از کشتار ۶ زن آسیایی‌تبار در آتلانتا، هزاران نفر علیه نژادپرستی ضد آسیایی‌تباران در ۶۰ شهر ایالات متحده ازجمله آتلانتا، نیویورک، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، دیترویت و شیکاگو راهپیمایی کردند.

۱۶ مارس یک مرد سفیدپوست با حمله به سه سالن ماساژ در منطقه آتلانتا واقع در ایالت جورجیای آمریکا ۸ نفر، از جمله ۶ زن آسیایی‌تبار را به قتل رساند.

به گفته برگزارکنندگان این راهپیمایی از سال گذشته و در جریان شیوع ویروس کرونا، که سرچشمه آن شهر ووهان چین بود، نفرت علیه آسیایی‌تباران در ایالات متحده افزایش یافته است. جودی چانگ یکی از اعضای این جمعیت می‌گوید: «اینکه چین همواره به عنوان یک تهدید نمایانده می‌شود، نقش مهمی در این تشدید این گونه از نژادپرستی داشته است.»

در تظاهرات شهر آتلانتا، معترضان که عموما چینی تبار بودند شعار می‌دانند «شیطان سازی از چین و چینی‌ها را متوقف کنید.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا بارها ویروس کرونا را «ویروس چینی» توصیف کرده بود. از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن، تنش در مناسبات میان ایالات متحده و پکن، به‌ویژه بر سر سرکوب مسلمانان اویغور در چین، به‌شدت تشدید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه روسیه از «نژادپرستی» علیه سفیدپوستان در آمریکا ابراز نگرانی کرد

تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا؛ ۲ نفر در ویسکانسین کشته شدند

مدیر اف بی آی: هکرهای چینی منتظر فرصت هستند تا به آمریکا حمله‌ای ویرانگر بکنند