Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمیسر عالی سازمان ملل متحد: تبعیض نژادی در نهایت به همه ما ضربه خواهد زد

کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان
کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلیپو گراندی وعده داد که برای ایجاد محیطی عاری از تبعیض در کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تلاش خواهد کرد.

آگهی

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز یکشنبه همزمان با روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی خواستار تلاش برای شکل گیری جهانی شد که فعالانه با نژادپرستان مقابله می کند.

وی وعده داد که برای ایجاد محیطی عاری از تبعیض در کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تلاش خواهد کرد. به گفته فیلیپو گراندی نژادپرستی و تبعیض نژادی ریشه اصلی معضل آزار، شکنجه و در نهایت آوارگی در جهان است.

او افزوده است که مبارزه فعالانه با نژادپرستی و تبعیض نژادی می تواند مانع از اینگونه حوادث و همچنین برخورد تبعیض با پناهندگان در کشورهای مختلف شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کمیسر عالی سازمان ملل متحد در بیانیه خود به مناسبت روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی نوشته است: «نژادپرستی و تبعیض نژادی علیه هر کدام از ما در نهایت به همه ما ضربه خواهد زد.»

روز ۲۱ مارس هر سال به عنوان روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی شناخته می شود. پلیس آفریقای جنوبی در روز ۲۱ مارس سال ۱۹۶۰ به سوی شرکت کنندگان در یک تظاهرات مسالمت آمیز علیه قوانین حکومت آپارتاید تیراندازی کرد. در جریان سرکوب خشونت بار اعتراض های آن روز ۶۹ نفر کشته شدند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۶ روز ۲۱ مارس را روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی نامید. این روز امسال در حالی برگزار می شود که یک سال از آغاز همه گیری ویروس کرونا در سطح جهان می گذرد.

افزایش تبعیض نژادی علیه آسیایی تبارها پس از همه‌گیری کرونا

همه گیری بیماری «کووید ۱۹» در سطح جهان باعث شده است تا برخوردهای تبعیض آمیز و در برخی موارد خشونت بار با افراد آسیایی تبار در برخی از کشورهای جهان افزایش پیدا کند.

از رشته تیراندازی های اخیر در شهر آتلانتا به عنوان یکی از آخرین موارد خشونت علیه آسیایی تبارها در آمریکا یاد می شود. در جریان این تیراندازی ها هشت نفر کشته شدند که شش نفر از آنها آسیایی تبار بودند.

شیوع اولیه ویروس کرونا در شهر ووهان در چین باعث شد تا پیام های تبعیض آمیز زیادی علیه افراد آسیایی تبار در شبکه های اجتماعی منتشر شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یوفا داور متهم به استفاده از الفاظ نژادپرستانه را تا پایان فصل محروم کرد

کرونا و نفرت‌پراکنی در کانادا؛ پلیس به‌دنبال فردی که پیرمرد آسیایی را نقش بر زمین کرد

چند کشور اروپایی به دنبال بازگرداندن پناهندگان سوریه و افغانستان به کشورهایشان هستند