توافق روسیه و هند برای تولید ۲۰۰ میلیون دوز «اسپوتنیک وی» در هند

Boxes loaded with the Russian Sputnik V COVID-19 vaccine arrive at Tunis airport, Tuesday, March 9, 2021
Boxes loaded with the Russian Sputnik V COVID-19 vaccine arrive at Tunis airport, Tuesday, March 9, 2021 Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه با شرکت دارویی «استیلیس» هند توافق کرده است که از سه ماه سوم سال ۲۰۲۱، حداقل ۲۰۰ میلیون دوز واکسن «اسپوتنیک وی» را برای واکسینه کردن ۱۰۰ میلیون شهروند هندی تولید کنند.

آگهی

صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه روز جمعه اعلام کرد که با یک گروه دارویی هند توافق کرده است که حداقل ۲۰۰ میلیون دوز واکسن «اسپوتنیک‌ وی» که واکسنی برای حفاظت در برابر کووید است را در هند تولید کند.

این صندوق که بخشی از بودجه تولید این واکسن را تامین کرده است می گوید که با شرکت دارویی «استیلیس» هند که شاخه‌ای از گروه دارویی «استریدز» است توافق کرده است که از سه ماه سوم سال ۲۰۲۱، حداقل ۲۰۰ میلیون دوز واکسن «اسپوتنیک وی» را برای واکسینه کردن ۱۰۰ میلیون شهروند هندی تولید کنند.

توافق قبلی بین صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه و گروه هندی «هتیرو» در ماه نوامبر گذشته منعقد شد که بر اساس آن سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز واکسن «اسپوتنیک وی» در هند تولید خواهد شد.

واکسن روسی از سوی حدود ۵۰ کشور مجاز شناخته شده اما هنوز در هند مجاز نیست و آزمایشات بالینی آن در حال انجام است و مسکو تلاش دارد که منابع تولید واکسن خود را متنوع کند زیرا ظرفیت‌های روسیه برای تولید این واکسن در مقایسه با تقاضای وسیع بین‌الملللی محدود است.

اثربخشی واکسن «اسپوتنیک وی» ابتدا در خارج از روسیه مورد تردید قرار گرفت اما در ماه فوریه، مجله علمی «لانست» این واکسن را تایید کرد. آژانس‌های دارویی اروپایی در حال حاضر در حال بررسی این واکسن هستند تا بعنوان واکسن معتبر در اروپا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا بررسی واکسن روسی «اسپوتنیک وی» را آغاز کرد

اوکراین: برای نخستین‌بار بمب‌افکن راهبردی روسیه را سرنگون کردیم

اولین مصاحبه یولیا ناوالنایا همسر الکسی ناوالنی؛ از چگونگی شنیدن خبر مرگ او تا انتقاد از غرب