بایدن: پوتین «قاتل» است؛ پوتین: برازنده گوینده آن است، برای بایدن آرزوی سلامتی دارم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه   -  کپی رایت  AP Photo

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز پنجشنبه در واکنش به صحبت همتای آمریکایی خود که او را «قاتل» توصیف کرده بود، گفت:«این صفت برازنده گوینده آن است؛ برای بایدن آرزوی سلامتی دارم.»

آقای پوتین در جریان سخنانی که از تلویزیون دولتی روسیه پخش شد، بار دیگر تاکید کرد که کشورش از منافع خود دفاع خواهد کرد و همکاری آتی دو کشور نیز منوط به زمینه‌هایی خواهد بود که برای روسیه «سودمند» باشد.

اظهارات تازه آقای پوتین در واکنش به سخنان روز چهارشنبه جو باید، رئیس جمهوری آمریکا بیان شد که در جریان مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی، در پاسخ به این سوال که آیا با شناختی که از ولادیمیر پوتین دارید، فکر می‌کنید او یک قاتل است؟ ضمن تایید با حرکت رو به جلو و پایین سرش، گفته بود:«همینطور فکر می‌کنم.»

روسیه در نخستین واکنش رسمی به گفته رئیس جمهوری آمریکا سفیر خود را از واشنگتن فراخواند و در در عین حال، دیمیتری پسکوف ، سخنگوی کرملین نیز ضمن «بسیار بد» توصیف کردن اظهارات آقای بایدن گفت که ایالات متحده به روشنی نشان داد که قصد بهبود روابط با روسیه را ندارد.

آقای بایدن در گفتگوی روز چهارشنبه خود در واکنش به گزارش اخیر نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد تقویت فرضیه تلاش روسیه برای تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات ایالات متحده، مسکو را به پرداختن تاوان این اقدام مداخله‌جویانه خود تهدید کرده بود.