جوایز گرمی ۲۰۲۱؛ بیانسه و تیلور سویفت رکورد زدند

تیلور سویفت (راست) و بیانسه (چپ)
تیلور سویفت (راست) و بیانسه (چپ)   -  Copyright  AP Photo
نگارش از مسعود سالاری

از جمله جوایز بیانسه در شامگاه گذشته، جایزه بهترین موزیک‌ویدیو برای «دختر پوست قهوه‌ای» است که این خواننده آمریکایی آن را مشترکا با دختر بزرگش، بلو آیوی اجرا کرده است.

در جریان شصت و سومین مراسم سالانه جوایز موسیقی گرمی آمریکا که شامگاه یکشنبه ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) برگزار شد، تیلور سویفت، خواننده آمریکایی جایزه بهترین آلبوم موسیقی سال ۲۰۲۱ را به دست آورد.

تیلور سویفت نخستین هنرمند زن است که توانسته این جایزه را سه بار دریافت کند. پیش از او سه خواننده مرد یعنی استیو واندر، فرانک سیناترا و پل سیمون نیز توانسه بودند به این رکورد دست یابند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مگان تی استالیون، دیگر خواننده زن شرکت کننده در این مراسم نیز جایزه بهترین هنرمند جدید را دریافت کرد. جایزه این خواننده رپ آمریکایی به خاطر اجرای ریمیکس آهنگی از بیانسه به نام «وحشی» به او داده شد.

بیانسه؛ رکورد ۲۸ جایزه

بیانسه نیز در مراسم جوایز گرمی امسال رکوردزنی کرد و توانست با دریافت دو جایزه دیگر، رکورد بیشترین جوایز گرمی را از آن خود کند. او تاکنون در مجموع ۲۸ جایزه گرمی را به دست آورده است.

از جمله جوایز بیانسه در شامگاه گذشته، جایزه بهترین موزیک‌ویدیو برای «دختر پوست قهوه‌ای» است که این خواننده آمریکایی آن را مشترکا با دختر بزرگش، بلو آیوی اجرا کرده است.

جایزه بهترین ترانه امسال نیز به «هر» (H.E.R) به خاطر ترانه «نمی‌توانم نفس بکشم» رسید که درباره رفتار خشونت‌آمیز پلیس آمریکا با سیاهپوستان است و به ماجرای مرگ جورج فلوید، شهروند آفریقایی‌تبار آمریکا به دست پلیس اشاره دارد.

مراسم امسال جوایز موسیقی گرمی به دلیل همه گیری کرونا دو ماه دیرتر از تاریخ معمول آن برگزار شد. در این مراسم موازین بهداشتی مربوط به دوران کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی پیش‌بینی و رعایت شده و بخشی از مراسم نیز از قبل ضبط شده بود.

مطالب مرتبط