حمله به عین‌الاسد؛ وزیر دفاع آمریکا: امیدواریم ایران اقدام‌های درست را انجام دهد

لوید جی آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا
لوید جی آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وی گفت: «آنچه آن‌ها (ایرانی‌ها) باید بار دیگر از این موضوع دریافت کنند این است که ما از نیروهای خود دفاع می‌کنیم. پاسخ ما قابل تامل و مناسب خواهد بود. امیدواریم که آن‌ها انجام اقدام‌های درست را انتخاب کنند.»

آگهی

لوید جی آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه هفت مارس (۱۷ اسفند) چند روز پس از اصابت دست‌کم ۱۰ راکت به پایگاه عین الاسد عراق گفت: «ایالات متحده آنچه را که لازم است برای دفاع از خود انجام می‌دهد.»

وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی نیوز گفت که ایالات متحده آمریکا همچنان در حال بررسی اطلاعات در مورد افرادی است که پشت این حمله قرار دارند.

دستکم ۱۰ راکت چهارشنبه گذشته به پایگاه نظامی عین الاسد که نیروهای آمریکایی و دیگر نظامیان ائتلاف تحت رهبری واشنگتن در آن مستقر هستند اصابت کرد. یک پیمانکار آمریکایی در جریان این حمله راکتی بر اثر عارضه قلبی جان خود را از دست داد.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه واشنگتن از مقامات عراقی خواسته است تا درباره عامل این حمله به سرعت تحقق کنند، افزود: « می‌خواهیم بار دیگر مطمئن شویم اما می‌دانیم چه کسی مسئول این حمله است. پیام ما به کسانی که می‌خواهند چنین حملاتی را انجام دهند این است که شما می‌دانید که آنچه را که لازم است برای دفاع از خودمان انجام می‌دهیم.»

وی تصریح کرد: «اگر فکر کنیم نیاز است حمله‌ای انجام دهیم، در زمان و مکانی که خودمان انتخاب می‌کنیم چنین می‌کنیم.»

حمله روز چهارشنبه به پایگاه عین الاسد پنج روز پس از آن انجام شد که آمریکا در تلافی حملات قبلی، یک انبار مرزی در سوریه را که محل استقرار شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران بود، بمباران کرد. پنتاگون گفته بود این حملات در تلافی حمله موشکی اوایل ماه گذشته به اربیل عراق است.

آنچه آن‌ها (ایرانی‌ها) باید بار دیگر از این موضوع دریافت کنند این است که ما از نیروهای خود دفاع می‌کنیم. پاسخ ما قابل تامل و مناسب خواهد بود. امیدواریم که آن‌ها کار درست را انتخاب کنند
لوید جی آستین
وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا

آستین درباره نقش ایران در این میان گفت: «فکر می‌کنم ایران کاملا توانایی ارزیابی حملات و فعالیت‌های ما را دارد و نتیجه‌گیری خود را خواهند داشت.»

وی گفت: «آنچه آن‌ها (ایرانی‌ها) باید بار دیگر از این موضوع دریافت کنند این است که ما از نیروهای خود دفاع می‌کنیم. پاسخ ما قابل تامل و مناسب خواهد بود. امیدواریم که آن‌ها انجام اقدام‌های درست را انتخاب کنند.»

ایران سال گذشته در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس به دست ارتش آمریکا حمله ای موشکی به پایگاه نظامی عین الاسد انجام داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمار پنتاگون بیشتر شد؛ در حمله موشکی ایران به عین‌الاسد ۵۰ سرباز آمریکایی آسیب مغزی دیدند

چرا ایالات متحده برای حمله به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران تعلل به خرج داد؟

بایدن: پایگاه‌های سپاه و شبه‌نظامیان وابسته در عراق و سوریه را هدف قرار دادیم؛ پاسخ آمریکا تمام نشده