Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمار پنتاگون بیشتر شد؛ در حمله موشکی ایران به عین‌الاسد ۵۰ سرباز آمریکایی آسیب مغزی دیدند

آمار پنتاگون بیشتر شد؛ در حمله موشکی ایران به عین‌الاسد ۵۰ سرباز آمریکایی آسیب مغزی دیدند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنتاگون پیشتر، تعداد آسیب‌دیدگان را ۳۴ نفر اعلام کرده بود

آگهی

در پی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکایی در عراق، دست‌کم ۵۰ نفر از پرسنل نظامی این کشور دچار ضربه مغزی شده‌اند.

پنتاگون روز سه‌شنبه ۲۸ ژانویه در بیانیه‌ای تایید کرد که این ۵۰ نفر دچار آسیب تروماتیک مغزی که نوعی صدمه مغزی ملایم تشخیص داده می‌شود، شده‌اند.

این در حالیست که پنتاگون پیشتر، تعداد آسیب‌دیدگان را ۳۴ نفر اعلام کرده بود و پیش از آن دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در ابتدا مدعی شد پس از حمله ۸ ژانویه ایران به پایگاه عین الاسد هیچ‌یک از نظامیان ارتش این کشور کشته یا مجروح نشده‌اند.

توماس کمپل، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای در خصوص جزئيات آسیب دیدگان که روز سه‌شنبه ۲۸ ژانویه منتشر شده می‌گوید: «در ۵۰ نفر ضربه مغزی تشخیص داده شده است که ۳۱ نفر در عراق درمان شدند و به ماموریت بازگشتند، ۱۸ نفر برای بررسی بیشتر عازم آلمان شدند و یک نفر هم به کویت فرستاده شد.»

این در حالی است که چندین مقام پنتاگون تایید کرده‌اند این عدد ممکن است افزایش یابد چرا که حدود ۲۰۰ نفر در زمان حمله ایران به پایگاه عین الاسد در منطقه انفجار حضور داشتند و تمامی آنها در حال معاینات پزشکی هستند.

دونالد ترامپ هفته گذشته این جراحات را «کم اهمیت» توصیف کرده و گفته بود: «شنیده ام آن‌ها سردرد و چیز‌های دیگری دارند.»

این اظهارات موجب انتقاد یک گروه از کهنه سربازان جنگی در آمریکا شد. ویلیام اشمیتز از گروه موسوم به «کهنه سربازان جنگ‌های خارجی» روز جمعه گفت: این گروه «منتظر عذرخواهی رئیس جمهور از نظامیان وظیفه ما به خاطر اظهارات گمراه کننده اش است.»

این گروه از کهنه سربازان ارتش آمریکا تاکید کرده‌اند که آسیب مغزی نظامیان این کشور «جدی» محسوب می شود و نباید کم اهمیت جلوه داده شود. در بیانیه این گروه آمده است: «آسیب مغزی به عنوان عامل افسردگی، از دست دادن حافظه، سردردهای شدید، سرگیجه و خستگی شناخته می شود. تمام صدمات با تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدت همراه است.»

گروه «کهنه سربازان جنگ های خارجی» آمریکا یک میلیون و ۶۰۰ هزار عضو دارد. بسیاری از سیاستمداران برجسته تاریخ آمریکا از جمله تئودور روزولت، هری ترومن، دوایت آیزنهاور، جان کندی، لیندون جانسون، جرالد فورد، جورج بوش پدر، ال گور و رابرت کندی از اعضای این گروه بودند.

سپاه پاسداران ایران ۱۸ دی ماه در واکنش به ترور قاسم سلیمانی، پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق را موشک باران کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به عین‌الاسد؛ وزیر دفاع آمریکا: امیدواریم ایران اقدام‌های درست را انجام دهد

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟

نقش دونالد ترامپ در ترویج خصومت در فرهنگ سیاسی آمریکا