Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بزرگ‌ترین محموله قاچاق مواد مخدر اروپا در آلمان کشف شد

کشف محموله کوکائین در بندر هامبورگ آلمان(عکس آرشیوی است)
کشف محموله کوکائین در بندر هامبورگ آلمان(عکس آرشیوی است) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به‌گفته‌ گمرک آلمان روز چهارشنبه محموله‌ای شامل ۱۶ تن کوکائین در بندر هامبورگ در کانتینرهای وارد شده از پاراگوئه کشف و توقیف شده‌ است.

آگهی

به‌گفته‌ گمرک آلمان روز چهارشنبه محموله‌ای شامل ۱۶ تن کوکائین در بندر هامبورگ در کانتینرهای وارد شده از پاراگوئه کشف و توقیف شده‌ است.

بر پایه گزارش گمرک آلمان، ارزش خرده فروشی این محموله که بزرگ‌ترین عملیات قاچاق مواد مخدر در اروپا به شمار می‌رود، میلیاردها یورو است.

در همین رابطه یک جوان ۲۸ ساله روز سه‌شنبه در هلند دستگیر شده است.

گمرک هلند نیز روز سه‌شنبه از کشف محموله هزار و پانصد کیلوگرمی هروئین در شهر بندری روتردام خبر داد که این محموله در بسته‌های نمک وارداتی از پاکستان شناسایی شده بود.

عرضه فزاینده کوکائین در اروپا در چند سال گذشته با تغییر در مسیر سنتی قاچاق سنتی از شبه جزیره ایبِریا در جنوب غربی اروپا به بنادر بزرگ بلژیک، فرانسه و آلمان صورت می‌گیرد. به طوری که بندر آنتورپ در حال حاضر بزرگترین مبدا ورود کوکائین به اروپا محسوب می‌شود و تنها در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۴۱ تن مواد مخدر در این بندر کشف و ضبط شده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ مجموع مواد مخدر کشف شده در کل اروپا ۷۰.۹ تن بوده است.

افزایش عرضه کوکائین خالص در اروپا عمدتا نتیجه رشد تولید در آمریکای لاتین، به ویژه در کلمبیا است. این امر منجر به افزایش تعداد باندهایی شده است که مواد مخدر را مستقیماً از تولیدکنندگان خریداری می‌کنند و همین امر قیمت کوکائین عرضه شده در اروپا را کاهش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معتادان زیر «پل سوخته» کابل قبل و بعد سلطه طالبان بر افغانستان

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟

توله ببرهای بانمک باغ وحش کُلن؛ جمعیت ببرهای «آمور» از ۵۰ به ۵۰۰ قلاده رسید