Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

چهارمین شب اعتراضات به زندانی شدن پابلو هاسل در اسپانیا چندین زخمی بر جا گذاشت

چهارمین شب اعتراضات به بازداشت پابلو هاسل در بارسلون
چهارمین شب اعتراضات به بازداشت پابلو هاسل در بارسلون Copyright Felipe Dana/AP
Copyright Felipe Dana/AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناآرامی‌ها در اسپانیا در اعتراض به انتقال پابلو هاسل به زندان برای اجرای حکم ۹ ماه حبس در حالی ادامه دارد که این ماجرا به یک بحران سیاسی برای دولت پدرو سانچز تبدیل شده است.

آگهی

معترضان به بازداشت و انتقال پابلو هاسل، رپر چپ‌گرای اسپانیایی شامگاه جمعه برای چهارمین شب پیاپی به خیابان‌های بارسلون و خیرونا آمدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه تظاهرات تنها دقایقی پس از آغاز به خشونت کشیده شد. پلیس ۲ نفر را در بارسلون و۲ نفر دیگر را در خیرونا بازداشت کرد. در جریان درگیری‌ها ۸ مامور پلیس و ۶ معترض زخمی شدند.

ناآرامی‌ها در اسپانیا در اعتراض به انتقال پابلو هاسل به زندان برای اجرای حکم ۹ ماه حبس در حالی ادامه دارد که این ماجرا به یک بحران سیاسی برای دولت پدرو سانچز تبدیل شده است.

اپوزیسیون راست و راست افراطی نخست وزیر سوسیالیست را به نگرفتن موضع قاطع در برابر «خرابکاران» متهم می‌کنند. در همین حال احزاب چپ‌گرای حاضر در دولت ائتلافی از جمله حزب پودموس، خواهان محکومیت اجرای این حکم زندان از سوی دولت و گسترش دامنه‌های آزادی بیان در اسپانیا هستند.

آقای سانچز روز پنجشنبه خشونت در هر شکلی را محکوم کرده و گفته بود این پدیده جایی در دموکراسی ندارد.

پابلو هاسل ۳۳ ساله، رپراهل کاتالونیا به جرم توهین به خوان کارلوس اول، پادشاه پیشین اسپانیا و «ستایش تروریسم» در سال ۲۰۱۸ به ۹ ماه زندان محکوم شد. او تا جمعه هفته گذشته برای معرفی خود به مقام‌های اجرای احکام مهلت داشت اما به جای رفتن به زندان، همراه با گروهی از هوادارانش در دانشگاهی در کاتالونیا تحصن کرد.

صدها نویسنده و هنرمند اسپانیایی ازجمله پدرو المودوار، کارگردان شهیر این کشور کمپینی را برای آزادی فوری پابلو هاسل به راه انداخته و خواستار گسترش جدی مرزهای آزادی بیان در کشورشان شده اند.

قرار است شامگاه شنبه نیز معترضان به بازداشت پابلو هاسل در مادرید تظاهرات کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال بر سر دریافت واکسن کرونای خواهران پادشاه اسپانیا در امارات عربی متحده

زندان و جریمه نقدی برای رپرهایی که به پادشاه اسپانیا توهین کردند

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند