روستای کوچک فرانسه به پروژه اینترنت ماهواره‌ای ایلان ماسک «نه» گفت

پرتاب راکت فالکون ۹ اسپیس‌ایکس برای پروژه اینترنتی استارلینک
پرتاب راکت فالکون ۹ اسپیس‌ایکس برای پروژه اینترنتی استارلینک   -  Copyright  John Raoux/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز

اهالی این روستا به‌ویژه نگران تاثیر منفی امواج رادیویی بر سلامت دام‌ها و کیفیت محصولات خود هستند.

روستای کوچک سن-سنیه-دو-بُورون در شمال فرانسه، منطقه‌ای که برای استقرار یکی از آنتن‌های پروژه اینترنتی استارلینک شرکت اسپیس‌ایکس انتخاب شده بود، در برابر این طرح مقاومت می‌کند.

دهداری و شورای این روستا می‌گویند هنوز پژوهشی درباره عواقب نصب تجهیزات این پروژه صورت نگرفته و نتیجه آن حاصلی در بهبود دسترسی مردم به اینترنت ندارد.

اهالی این روستا هم به‌ویژه نگران تاثیر منفی امواج رادیویی بر سلامت دام‌ها و کیفیت محصولات خود هستند.

فرانسوا دوفور، عضو شورای محلی از حزب سبزها که ازجمله مخالفان اجرای این طرح می‌گوید: «این پروژه از نظر اخلاقی پذیرفتنی نیست و از منظر دموکراتیک خطرناک است. فایده‌ای هم ندارد و به درد هیچ‌چیزی به‌جز تجارت و ماشینی کردن روابط میان آدم‌های جامعه ما نمی‌خود. ما در این روستا اینترنت داریم و همه هم در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. آقای ماسک باید متوجه این قضیه باشد.»

موسسه ملی فرکانس‌های فرانسه به شهروندان و شوراهای محلی مشکوک و بدبین به طرح ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس وعده داده‌است که درباره آثا احتمالی نصب تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای بر انسان، حیوانات و محیط زیست تحقیق کند.

مطالب مرتبط