Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماکرون: واکسن‌های روسی و چینی برای پیروزی در «جنگ جهانی» علیه کرونا ضروری هستند

امانوئل ماکرون
امانوئل ماکرون Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماکرون: «باید با روس‌ها و چینی‌ها همکاری کنیم تا واکسنی که دانشمندان آنها ساخته‌اند، با تأیید سازمان جهانی بهداشت، جای خود را در تلاش چندجانبهٔ ما برای مبارزه با همه‌گیری پیدا کند.»

آگهی

امانوئل ماکرون، رئيس جمهوری فرانسه اعلام کرد جهان برای پیروزی در «جنگ جهانی علیه ویروس کرونا» به واکسن‌های ساخت چین و روسیه نیازمند است.

وی گفت:‌ «باید با روس‌ها و چینی‌ها همکاری کنیم تا واکسنی که دانشمندان آنها ساخته‌اند، با تأیید سازمان جهانی بهداشت، جای خود را در تلاش چندجانبهٔ ما برای مبارزه با همه‌گیری پیدا کند.»

رئیس جمهوری فرانسه همچنین تأکید کرد که برای مقابله با ویروس کرونا تلاش جمعی جهانی ضروری است، به‌ویژه ازآن‌رو که این ویروس قابلیت جهش و تولید گونه‌های جدیدتر را دارد و همین امر، مبارزه با این همه‌گیری را به یک «جنگ جهانی» تبدیل کرده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

این اظهار نظر اخیر رئیس جمهوری فرانسه در حالی است که اکثر کشورهای اروپایی تا کنون به واکسن‌های ساخت چین و روسیه، چندان روی خوش نشان نداده‌اند.

رئيس جمهوری فرانسه همچنین تصمیم جو بایدن، رئيس‌جمهوری ایالات ‌متحده را در بازگرداندن آمریکا به سازمان جهانی بهداشت ستود.

آقای ماکرون روز جمعه نیز جلسهٔ آنلاینی را با اعضای «کنش شتاب» برگزار کرد تا پیشرفت کارهای این گروه را بررسی کند. «کنش شتاب» رویدادی است به میزبانی رئيس جمهوری فرانسه و با حضور رئيس سازمان جهانی بهداشت، رئیس کمیسیون اروپا و همچنین نمایندگان بنیاد بیل و ملیندا گیتس که با هدف پایان دادنِ سریع، مؤثر و اخلاق‌مدارانهٔ به همه‌گیری کووید-۱۹ تشکیل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواسته زن کانادایی برای تولد ۹۴ سالگی: هدیه نمی‌خواهم فقط واکسن لطفا

کرونا در ایران؛ ثبت بالاترین شمار مبتلایان روزانه در دو ماه گذشته

سایه انواع جهش‌یافته ویروس کرونا بر فرانسه؛ شمار قربانیان از ۸۰ هزار نفر گذشت