Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صدای آژیر خطر از غرب تهران شنیده شد

شنیده شدن صدای آژیر خطر در تهران
شنیده شدن صدای آژیر خطر در تهران Copyright شبکه‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روایت‌های دیگری نیز مطرح شده است به طوری که ایدی کوهن [کوهین] تحلیلگر اسرائیلی که سابقه فعالیت در دفتر نخست‌ وزیری اسرائیل را نیز دارد در توییتی نوشت که «جت‌های مخفی اف-۳۵ بر فراز تهران پرواز داشته‌اند.»

آگهی

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن ویدئوهایی اعلام کردند صدای ممتد آژیر خطر را در مناطق غرب تهران شنیده‌اند. همزمان گزارش‌هایی از اختلال در پرواز هواپیمایی از استانبول به تهران نیز شنیده شده است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند صدای آژیر را در مناطق غرب تهران از حدود ساعت ۲۳:۳۰ شنیده‌اند. صدای این آژیر برای دقایقی ادامه داشت.

حدود دو ساعت پس از شنیده شدن صدای آژیر حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران گفت: «اختلال در سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها علت شنیده شدن صدای آژیر در غرب تهران بوده است.»

ویدیوی یکی از کاربران توییتر درباره شنیده شدن صدای آژیر خطر

وی تاکید کرد در شهرک آزمایش این سیستم صوتی دچار اختلال شد و هم اکنون خاموش شده است.

با وجود این توضیح اما روایت‌ها و شایعات دیگری نیز مطرح شده است به طوری که ایدی کوهن [کوهین] تحلیلگر اسرائیلی که سابقه فعالیت در دفتر نخست‌ وزیری اسرائیل را نیز دارد در توییتی نوشت که «جت‌های مخفی اف-۳۵ بر فراز تهران پرواز داشته‌اند.»

از سوی دیگر همزمان با بلند شدن صدای آژیر و طبق اطلاعات راداری پرواز استانبول هواپیمایی ترکیش که باید ساعت ۲۳ به وقت تهران بر باند فرودگاه امام خمینی فرود می‌آمد پس از چندین مرتبه چرخش بر فراز تهران به سمت باکو تغییر مسیر داده است.

هنوز مشخص نیست آیا اختلال در این پرواز به صدای آژیر ارتباطی دارد یا نه و هنوز درباره تغییر مسیر این پرواز اطلاعاتی دقیقی منتشر نشده است.

با این حال روابط عمومی فرودگاه امام خمینی به خبرگزاری تسنیم گفت: «خلبان هواپیمای ترکیش‌ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو‌ تغییر داد، با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت.» این نهاد اضافه کرد: «هم اکنون با مناسب شدن شرایط جوی دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شنیده شدن صدای مهیب در شمال تهران

زمان آغاز پروازهای محدود روزانه در مسیر تهران-استانبول اعلام شد

تصاویر ماهواره‌ای از محل انفجار در شرق تهران فرضیه‌های جدیدی را مطرح کرد