Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکسیناسیون تنها راه شکست همه گیری کروناست؛ واکنش بیل گیتس به توطئه پردازان

بیل گیتس
بیل گیتس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بینانگذار مایکرو سافت در گفتگو با رادیو فرانس انفوی فرانسه به ادعاهایی که درباره او و بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» مطرح می شود پاسخ داد. بیل گیتس تنها راه نجات جهان از همه گیری کرونا را واکسیناسیون سراسری و عمومی می داند.

آگهی

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و مالک بنیادی با نام خود و همسرش ملیندا، که در زمینه سلامت و بهداشت خصوصا در آفریقا فعالیت های زیادی در یک دهه اخیر کرده است، می گوید اطمینان دارد که «بشر امروز تنها با واکسن کووید است که می تواند بر همه گیری کرونا غلبه کند.»

بیل گیتس در دو دهه اخیر همواره در فهرست ثروتمندترین افراد در جهان قرار داشته است. اما در هفته های اخیر، در فهرست متهمان ردیف اول بسیاری از نحله های مختلفی است که مروج «تئوریهای توطئه» در زمینه بیماری کوویدء۱۹ در جهان هستند.

ترس از پیام رسان ها یا ام آر آی

بنیاد خیریه بیل گیتس سرمایه گذاری فراوانی در کشف و تولید ام آر آی ها، یا همان «پیام رسان ها» برای مبارزه با بیماری های ویروسی لاعلاج از جمله ایدز کرده است.

این پیام رسان ها امروز در دو نوع واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی، فایزر بیون تک و مدرنا مورد استفاده قرار می گیرند.

کار اصلی این پیام رسان ها حساس کردن سلول های بدن برای مقاومت دربرابر بیماری است. بنیاد خانواده گیتس در این زمینه کمک زیادی به ساخت واکسن های جدید کووید کرده است.

بیل گیتس، عامل اصلی همه گیری کرونا در جهان

امروز حامیان تئوری توطئه می گویند بنیانگذار مایکروسافت خود بانی پیدایش ویروس کرونا بوده تا فناوریهای مرتبط به سرمایه گذاری های بنیادش سودآوری کلانی برای خانواده گیتس داشته باشد. همچنین ادعاهایی مطرح می شود که تصمیم گیرنده اصلی استراتژی های سازمان بهداشت جهانی «بیل گیتس» است. آقای گیتس در گفتگو با رادیو فرانس انفو، شبکه رادیوی دولتی فرانسه، در پاسخ به این توطئه ها می گوید: « این ادعاها من را نگران می کند. نه فقط از این حمله به شخص من یا دکتر فاوچی، بلکه بدلیل اینکه نشان می دهد برخی هنوز قائل به دریافت واکسن نیستند و اعتقادی به فاصله گذاری های اجتماعی و زدن ماسک ندارند. ما تنها کاری که می خواهیم انجام بدهیم کمک به قربانی شدن کمتر شهروندان کره خاکی است.»

AP Photo
مخالفان گیتس در ایتالیاAP Photo

تئوری سنسورها در واکسن کووید برای کنترل جهان

خبرنگار فرانس انفو در سوال دیگری ادعایی که در جای جای جهان در ماه ها و هفته های گذشته درباره بیل گیتس مطرح شده است را می پرسد. «برخی مدعی هستند که در واکسن ها سنسورهایی قرارداده شده که از طریق آن به شما این امکان را می دهد که جهان را کنترل کنید؟»

بنیانگذار مایکروسافت در پاسخ به این سوال می گوید: « نمی فهمم چرا من باید چنین کاری را بکنم. چه سودی از این کار نصیب من می شود. بنیاد خیریه ما تماما صرف واکسیناسیون و نجات انسان ها می شود و دلیل این ادعاها را متوجه نمی شوم.»

AP Photo
مخالفان آمریکایی بیل گیتسAP Photo

بیل گیتس همچنین درباره ادعای استفاده از «قراردادن حسگرهایی که از طریق نانوتکنولوژی و با زدن واکسن در زیر پوست افراد قرار می گیرند» می گوید برای اولین بار است که چنین ادعایی را می شنود و اصولا فرضیه های توطئه چی ها آنقدر زیاد هستند، که اصلا او زمان مناسب برای مطالعه تک تک آنها را ندارد.

وی تاکید می کند که بنیادش تاکنون با واکسیناسیون خصوصا در آفریقا جان پنج میلیون نفر را نجات داده است. آقای گیتس می گوید در یک دموکراسی مردم نیاز دارند با حقیقت آشنا شوند و «امیدوارم حواشی این همه گیری توطئه های که در پی آن می آیند باعث نشوند که دموکراسی متزلزل ما به خطر بیفتد.»

واکسیناسیون، تنها راه نجات جهان از کووید

بیل گیتس درباره «واکسن نگران های» جهان می گوید: « تنها با یک واکسیناسیون عمومی است که می توانیم مانع از کشتار میلیون ها نفر دیگر در جهان شویم. واکسن ها جان ما را نجات می دهند و کمک می کنند زندگی به روند عادی و سابق خود بازگردد. هرچند در حال حاضر با مشکلات از دست تاخیر و آماده سازی واکسن مواجه ایم و باید کمک کنیم تا هرچه سریعتر این مشکلات شرکت های سازنده واکسن هم حل بشوند. همچنین نباید از یاد ببریم که نهادهای مختلف و معتبر پزشکی جهان اثرات و عملکرد واکسن های مورد نظر سازمان بهداشت جهانی را تایید کرده اند.»

بیل گیتس در این گفتگو بر «تزریق واکسن به سراسر شهروندان جهان» تاکید کرد و اعلام کرد بنیاد گیتس در همکاری با چند بنیاد دیگر می خواهد طرح واکسیناسیون کووید در کشورهای فقیر که امکان خرید واکسن را ندارند، را فراهم کند.

بیل گیتس هفته گذشته به واسطه اینکه بالای ۶۵ سال دارد واکسن فایزرء بیون تک را دریافت کرد. او می گوید بسیار خوشحال است که توانسته اولین سری واکسن ها را دریافت کند. بنیانگذار مایکروسافت عکس ها و ویدئوهای خود را برای شفاف سازی و انتقاد از طرفداران تئوریهای توطئه و مخالفان واکسن در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیل گیتس در پکن با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین دیدار کرد

بیل گیتس پس از طلاق از ملیندا جایگاه چهارمین فرد ثروتمند جهان را از دست داد

بیل و ملیندا گیتس تصمیم به جدایی گرفتند