Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سازنده روسی عامل عصبی نوویچوک از آزمایش موفق داروی کرونا خبر داد

لئونید رینک، شیمی‌دان روسی
لئونید رینک، شیمی‌دان روسی Copyright Alexander Zemlianichenko/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Alexander Zemlianichenko/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لئونید رینک، شیمی‌دان روس و یکی از سازندگان عامل عصبی نوویچوک اعلام کرد که در حال آزمایش دارویی است که قادر است طوفان سیتوکین را که علت مرگ بسیاری از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بوده، خنثی کند.

آگهی

لئونید رینک، شیمی‌دان روس و یکی از سازندگان عامل عصبی نوویچوک اعلام کرد که در حال آزمایش دارویی است که قادر است طوفان سیتوکین را که علت مرگ بسیاری از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بوده، خنثی کند.

طوفان سیتوکین(cytokine storm) یک واکنش غیرطبیعی سیستم ایمنی بدن است که می‌تواند موجب بروز التهاب شدید و مرگ بیمار شود. در موارد پیشرفته و حاد بیماری کووید-۱۹ نیز عفونت ویروس کرونا با تولید بیش از حد دو پروتئین سیگنالینگ موجب بروز طوفان سیتوکین در بیماران می‌شود.

آقای رینک در گفتگو با اسپوتنیک توضیح داده که داروی پیشنهادی او قادر است سلول‌های آسیب دیده را پس از واکنش سیستم ایمنی بازسازی و از این طریق از بروز طوفان سیتوکین جلوگیری کند. به گفته او این دارو که ایموفون(Immofon) و توسط شرکت اینترویتا در حال آزمایش است، تا کنون موجب بهبودی ۷۰۰ داوطلب مسن مبتلا به کووید-۱۹ شده و حتی یک نفر از آنها نیز فوت نشده است.

سازنده عامل عصبی نوویچوک یاد آور شده که این دارو بر پایه داروی ضدالتهاب دیوسیفون ساخته شده که در سال ۱۹۶۷ در اتحاد جماهیر شوروی عرضه شده بود ولی بر خلاف آن به خوبی در آب و پلاسما حل می‌شود و باعث افزایش متابولیسم در بافت‌ها و تحریک روند بازسازی سلول‌ها می شود.

آقای رینک خاطر نشان کرده که داروی ایموفون افزون بر بیماری کووید-۱۹ می‌تواند برای درمان بیماران مبتلا به روماتیسم مفصلی، صدف پوستی، انواع آلرژی‌ها، سرطان خون و بیماری‌های ریوی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

عامل عصبی نوویچوک که بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۳ در شوروی سابق و روسیه تولید شده‌، یک ترکیب شیمیایی کُشنده است که از طریق خوردن و نفس کشیدن و یا از طریق پوست وارد بدن می‌شود. دولت روسیه متهم است که از این عامل برای ترور مخفیانه مخالفان خود استفاده می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کووید؛ تعداد قربانیان در بریتانیا از مرز ۱۰۰هزار نفر گذشت

داروی جادویی کرونا که مادورو توصیه می‌کند چیست؟

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند