Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتیجه یک تحقیق: مصرف الکل معضلی بسیار خطرناکتر از اعتیاد به مواد مخدر در بریتانیا

باری در بریتانیا
باری در بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۵ درصد از افراد زیر ۲۵ سال در بریتانیا بدلیل مصرف بی‌رویه الکل به بیمارستان منتقل شده‌اند؛ در حالی که نرخ جهانی بستری شدن بیماران الکلی کمتر از ۲ درصد است.

آگهی

سازمان نظرسنجی جهانی نظارت بر مصرف مواد مخدر و دارو در آخرین گزارش خود تاکید کرده است که معضل مصرف الکل در بریتانیا بسیار خطرناکتر از مصرف هر دارو و مواد مخدری در این کشور است.

گزارش این سازمان نشان می‌دهد بیش از ۵ درصد از افراد زیر ۲۵ سال در بریتانیا بدلیل مصرف بی‌رویه الکل به بیمارستان منتقل شده‌اند؛ در حالی که نرخ جهانی بستری شدن بیماران الکلی کمتر از ۲ درصد است.

تحقیقات سازمان نظرسنجی جهانی نظارت بر مصرف مواد مخدر و دارو با همراهی بیش از ۱۱۰ هزار تن از شهروندان جهان انجام شد. در این میان ۵۲۸۳ شهروند بریتانیا نیز در این نظرسنجی شرک کرده‌اند.

این نظرسنجی‌ها در یک بازه زمانی سه ماهه از نوامبر ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ میلادی انجام شده است.

AP Photo
جانسون در حال نوشیدن آبجوAP Photo

گزارش‌ها نشان می‌دهند که مصرف بی‌رویه الکل توسط جوانان، سالانه «هزینه‌های زیادی را به سیستم تامین اجتماعی» بریتانیا تحمیل می‌کند.

براساس این گزارش، تنها افرادی که بیش ازمصرف کنندگان بی‌رویۀ الکل به مراکز اورژانس بیمارستانی بریتانیا مراجعه کرده‌اند، معتادان به هروئین بوده‌اند. البته این در حالی است که تعداد مصرف کنندگان هروئین تنها ۲.۳ درصد کل جمعیت و میزان مصرف کنندگان الکل ۹۴ درصد از کل جمعیت این کشور در سال گذشته بوده است.

گزارش این موسسه نشان می‌دهد شهروندان بریتانیایی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند در طول یکسال بیشتر از ۳۳ بار مست شده‌‌اند در حالیکه بالاترین میزان مورد مطالعه در میانگین جهانی ۲۰ بار گزارش شده است و در میان کشورهای نظرسنجی شده، کلمبیا با ۶.۵ بار، کمترین میزان را دارد.

تنها ۷ درصد از بریتانیایی‌ها در این نظرسنجی گفته‌اند که در بازه زمانی سه ماهه، مستی را تجربه نکرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساخت پودری برای جلوگیری از نشت خون پریود؛ ترکیب جلبک و الکل قند برای کاهش دشواری قاعدگی

ترس از ممنوعیت ماری‌‌جوانا؛ تصاویری از دختران تایلندی شاهدانه بدست

آغاز اجرای مرحله دیگری از قانون آزادسازی؛ عرضه ماری‌جوانا در «باشگاه‌های شاهدانه» آلمان مجاز می‌شود