نجات ۳۳ کودک گمشده از دست قاچاقچیان در پی عملیات اف‌بی‌آی در جنوب کالیفرنیا

Los Angeles County Sheriff's deputies
Los Angeles County Sheriff's deputies Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنها در سال ۲۰۲۰ میلادی پلیس فدرال آمریکا ۶۶۴ عملیات علیه قاچاقچیان انسان در سراسر این کشور انجام داد که منجر به دستگیری ۴۷۳ قاچاقچی شد.

آگهی

در جریان یک عملیات گسترده در جنوب کالیفرنیا که با همکاری چند مرکز و به رهبری پلیس فدرال آمریکا انجام شد، ۳۳ کودک که تعدادی از آنها مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته بودند، از دست قاچاقچیان انسان نجات یافتند.

تعدادی از کودکان نجات یافته نیز در گذشته مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته بودند و از این رو «کودکان گمشدۀ آسیب پذیر» در نظر گرفته می‌شدند.

دفتر تحقیقات فدرال اعلام کرد که یک فرد مظنون به قاچاق انسان نیز در جریان این عملیات دستگیر شده و تحقیقات برای یافتن دیگر اعضای گروه ادامه دارد. هنوز جزئیات بیشتری درباره فرد مظنون منتشر نشده است.

بنا بر اعلام‌ اف‌بی‌آی «عملیات فرشتگان گمشده» از ۱۱ ژانویه با هدف مبارزه با قاچاق انسان آغاز شده و در جریان آن، بازرسان فدرال با اداره پلیس لس آنجلس همکاری داشتند.

نیروهای پلیس ایالت کانزاس، دانشگاه پلیس لانگستون در اوکلاهما، مرکز ملی کودکان مفقود و استثمار شده، شماری از سازمان‌های حمایت از قربانیان، دپارتمان خدمات کودک و خانواده در کالیفرنیا و اداره ایمنی کودک آریزونا نیز در این عملیات شرکت داشتند.

اف‌بی‌آی اعلام کرد پس از انجام این عملیات نیز با همکاری شرکای خود در حال کمک به کودکان نجات یافته از جمله فراهم آوردن مراقبت‌های بهداشتی و خدمات حقوقی لازم است.

اف‌بی‌آی در سال‌های اخیر شاهد افزایش جنایات مرتبط با قاچاق انسان بوده است؛ این دفتر تنها از نوامبر ۲۰۲۰ میلادی تا کنون بیش از ۱۸۰۰ گزارش در این موضوع دریافت کرده است.

تنها در سال ۲۰۲۰ میلادی پلیس فدرال آمریکا ۶۶۴ عملیات علیه قاچاقچیان انسان در سراسر این کشور انجام داد که منجر به دستگیری ۴۷۳ قاچاقچی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن معلم متهم به تجاوز به دانش‌آموز ۱۲ ساله در آمریکا: «از او حامله‌ام»

متجاوز سریالی در آمریکا که قربانیانش را در سلولی در گاراژ خانه حبس می‌کرد دستگیر شد

علائم روانی و عوامل اجتماعی؛ روانشناسان جنایی پاسخ می‌دهند: چگونه شخصی تبدیل به قاتل سریالی می‌شود؟