Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرد ولزی برای یافتن ۲۰۰ میلیون پوند بیت کوین در زباله‌دانی کمک خواست

بیت کوین
بیت کوین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آنچه من به شورای نیوپورت می‌گویم این است كه اجازه دهند در منطقه خاصی جستجو كنم و آن هارد را پیدا كنم، خیلی هم خوشحال خواهم شد كه ۲۵ درصد از ثروتم را به مردم نیوپورت بدهم.»

آگهی

یک مرد ولزی متخصص کامپیوتر که سال‌ها پیش هارد دیسک حاوی کیف مجازی بیت‌ کوینش را دور انداخته، اکنون برای یافتن ثروت ۲۰۰ میلیون پوندی‌اش (۲۲۵ میلیون یورو) در زباله‌دانی از شهرداری کمک خواسته است.

جیمز هاولز ۳۵ ساله در تابستان ۲۰۱۳ کیف پول دیجیتالی حاوی اطلاعات مربوط به ۷ هزار و ۵۰۰ بیت کوین خودش را به سطل آشغال انداخت و تا به امروز تلاش کرده تا دوباره هارد دیسک ارزشمند گمشده را بیابد.

او این تعداد بیت کوین را در سال ۲۰۰۹ یعنی در زمانی خرید که ارزهای رمزنگاری شده هنوز چندان شناخته شده نبود و ارزش واحد آن هنوز کمتر از دو دلار بود. بهای بیت کوین در حال حاضر حدود ۲۷ هزار و ۷۶۷ پوند (۳۱ هزار و ۲۳۲ یورو) است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هاولز که اهل شهر نیوپورت است، به شورای این شهر پیشنهاد داده که اگر شهرداری به او در یافتن هارد دیسکش کمک کنند، ۲۵ درصد از ثروت خود را به آنها می‌دهد. اما شورای شهر نیوپورت به دلیل هزینه‌های زیاد این کار، قوانین مانع صدور مجوز و اثرات مخرب زیست محیطی، این درخواست را رد کرده است.

آقای هاولز گفت: «آنچه من به شورای نیوپورت می‌گویم این است كه اجازه دهند در منطقه خاصی جستجو كنم و آن هارد را پیدا كنم، خیلی هم خوشحال خواهم شد كه ۲۵ درصد از ثروتم را به مردم نیوپورت بدهم.»

وی افزود: «نحوه کار دفن زباله در سال ۲۰۱۳ به این ترتیب بود که وقتی سطل آشغال عمومی پر می‌شد، یک شماره سریال به آن داده می‌شد، سپس آن را در یک گودال رو باز ریخته و دفن می‌کردند. تازه یک شماره مرجع شبکه هم به آن داده می‌شد.»

مرد مالباخته و بدشانس با این توضیح گفت: «بنابراین اگر بتوانم به سوابق محل دفن زباله‌ها دسترسی پیدا کنم و هفته‌ای را که هاردم را دور انداختم پیدا کنم، آن وقت می‌توانم شماره سریال سطل آشغالی را که در آن بوده شناسایی و محل مرجع شبکه دفن زباله را مشخص کنم.»

وی معتقد است که ارزش کیف رمز‌ ارزهایش تا ده سال آینده ممکن است به یک میلیارد پوند برسد.

به نظر می‌رسد جیمز هاولز یا افرادی مانند او برای یافتن یک شئ مشابه پیش از این هم با شهرداری تماس گرفته‌اند. سخنگوی شورای شهر نیوپورت در این زمینه گفته است: «از سال ۲۰۱۴ بارها با شورای شهر نیوپورت در مورد امکان بازیابی یک قطعه سخت‌افزاری که گفته می‌شود حاوی بیت کوین است تماس گرفته شده است.»

وی افزود: «هزینه حفر محل دفن زباله، ذخیره‌سازی و تصفیه دوباره زباله‌ها ممکن است به میلیون‌ها پوند برسد. ضمن آن که هیچ گونه تضمینی وجود ندارد برای آن که شئ مورد نظر را بیابیم یا این که حتی این شئ در صورت یافته شدن هنوز در وضعیت مطلوب و قابل استفاده‌ای قرار داشته باشد یا نه.»

شورای شهر نیوپورت همچنین بارها به آقای هاولز گفته است كه صدور مجوز حفاری تحت اختیارات آنها نیست و ضمنا خود عملیات حفاری نیز تأثیر مخربی بر محیط زیست خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس مالزی دستگاه‌های استخراج رمزارز را نابود کرد

دادگاه بریتانیا رسیدگی به ادعای فردی را که می‌گوید خالق بیت کوین است آغاز کرد

پس‌لرزه‌های روسیه‌گیت؛ مسکو پخش ۸۱ رسانه‌ اروپایی را ممنوع کرد