Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دانمارک گذرنامه واکسن کرونا صادر می‌کند

کنترل مدارک سفر
کنترل مدارک سفر Copyright فرودگاه بین‌المللی کپنهاگ، پایتخت دانمارک
Copyright فرودگاه بین‌المللی کپنهاگ، پایتخت دانمارک
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسافران دانمارکی از این سند که «گذرنامه واکسن» نیز خوانده می‌شود، برای سفر به کشورهایی که واکسیناسیون کووید۱۹ برای ورود به آنها اجباری است، استفاده خواهند کرد.

آگهی

دولت مستقر در کپنهاگ اعلام کرد که در حال کار بر روی گذرنامه واکسن برای مسافرانی دانمارکی است و این مدرک به زودی در دسترس خواهد بود؛ به این ترتیب پیشنهاد سفر با گذرنامه واکسن که مدتی است در میان کشورهای اروپایی شنیده می‌شود، رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت و سالمندان دانمارک به رادیو دانمارک گفت دولت در حال کار بر روی سندی است که در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی آماده می‌شود و شهروندان می‌توانند پس از واکسیناسیون آن را دریافت کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به این ترتیب مسافران دانمارکی از این سند که «گذرنامه واکسن» نیز خوانده می‌شود، برای سفر به کشورهایی که واکسیناسیون کووید۱۹ برای ورود به آنها اجباری است، استفاده خواهند کرد.

تا کنون یک درصد از کل جمعیت ۶ میلیونی دانمارک دُز نخست واکسن فایزر-بیون‌تک را دریافت کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که دولت کپنهاگ نیز به زودی واکسیناسیون کرونا را برای افرادی که قصد ورود دانمارک را دارند، الزامی کند.

در ابتدای دسامبر ۲۰۲۰، قبرس اولین کشور عضو اتحادیه اروپا بود که اعلام کرد از ابتدای ماه مارس ۲۰۲۱ به بعد مسافران ورودی به این کشور اگر واکسن کرونا زده باشند، دیگر نیازی به آزمایش و قرنطینه نخواهند داشت. پس از آن نیز کشورهای دیگر اروپا از چنین اقدامی استقبال کردند.

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان در نامه‌ای به اورزولا فن ‌درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از وی خواست با وضع مقرراتی، رفت و آمد میان کشورهای عضو اتحادیه با ارائه گواهی واکسیناسیون کووید را تسهیل کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفت کشور اروپایی صدور گواهی دیجیتال کووید برای سفر را آغاز کردند

واکسن کرونا چه زمانی در دسترس عموم مردم کشورهای مختلف جهان قرار می‌گیرد؟

واکسن «فایزر و بیون‌تک» در مقابل انواع جهش‌یافته کرونا «کارایی» دارد