Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ اگبنیونو در مسترز دوحه برای فرانسه طلا گرفت

 کلاریس اگبنیونو، جودکار فرانسوی
کلاریس اگبنیونو، جودکار فرانسوی Copyright from Euronews video
Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سعید ملایی که برای تیم مغولستان در این تورنمت شرکت کرده بود در رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم با شکست مقابل حریف اتریشی موفق به صعود از گروه خود نشد.

آگهی

دومین روز رقابت های مسترز جودو در دوحه با درخشش کلاریس اگبنیونو، جودکار زن فرانسوی در مبارزات وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان همراه بود. اگبنیونو با شکست کلیه حریفان بار دیگر نشان داد که در بهترین فرم خود قرار دارد.

بهترین جودوکار زن

جودوکار فرانسوی پس از غلبه بر رقیبان قدرتمند خود همانند تورنمنت های مسترز ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در فینال با نامی نابکورای ژاپنی روبرو شد. اگبنیونو که با دو امتیاز از حریف پیش بود با اجرای فن «کوسوتو گاری» برتری خود را قطعی کرد تا برای دومین بار فاتح رقابت های مسترز شود.

جودو کار نام آشنای فرانسوی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو گفت: «به خوبی می دانستم که مبارزه فینال بسیار سخت است زیرا حریف قدرتمندی پیش رو داشتم. مبارزه با ژاپنی ها همیشه دشوار است. به خودم گفتم که باید کنترل مبارزه را در دست بگیری و تا آخر بجنگی. پس همینطور ادامه دادم و در پایان به نتیجه رسیدم.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم رقابت های مسترز دوحه به تاتو گریگالاشویلی از کشور گرجستان تعلق گرفت. گریگالاشویلی که به تازگی مدال طلای مسابقات اروپایی را به کارنامه افتخاراتش افزوده به هدف از پیش تعیین شده اش یعنی قهرمانی در مسابقات مسترز نیز دست پیدا کرد.

او که کلیه حریفان را به جز یک مورد با امتیاز ایپون شکست داده بود در مبارزه نهایی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم نیز ابتدا با فن «تسوریکومی آشی» از فرانک دی ویت، حریف هلندی پیش افتاد و سپس با اجرای فنی زیبا روی تشک و دریافت ایپون کار را تمام کرد.

سعید ملایی که برای تیم مغولستان در این تورنمت شرکت کرده بود با شکست مقابل حریف اتریشی موفق به صعود از گروه خود نشد.

گریگالاشویلی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان مدیر ورزشی فدراسیون جهانی جودو گفت: «تمام تلاش من بر این است که در کلیه فنون ایستاده و روی تشک خود را قوی کنم و هر فن را به بهترین شکل به اجرا در آورم. بسیار خوشحالم که در مبارزات امروز به خصوص در فینال عملکرد خوبی داشتم.»

سومین مدال طلا برای کره جنوبی

شانگیرم آن، جودوکار کره ای که قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد در فینال وزن منهای ۷۳ کیلوگرم شوئیچی هاشیماتو، حریف ژاپنی را شکست داد تا برای نخستین بار در رقابت های مسترز صاحب گردن آویز طلا شود. این سومین مدال طلای کره جنوبی در این تورمنت بود.

طلای ژاپن

یوکو اونو، جودوکار زن ژاپنی در فینال مبارزات دسته منهای ۷۰ کیلوگرم با دریافت دو وازاری از سد تایمازووای روس گذشت تا برای نخست بار مدال طلای مسترز را بر گردن اندازد.

بهترین فن

بهترین فن روز دوم تورنمنت مسترز دوحه را تسند اوشیر مغولی در مبارزات مقدماتی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان به اجرا درآورد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ترستنیاک پس از هشت ماه غیبت در گرنداسلم بوداپست طلا گرفت

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید