Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافتۀ کرونا در ایران شناسایی شد

نوع جهش‌یافتهٔ ویروس کرونا در ایران
نوع جهش‌یافتهٔ ویروس کرونا در ایران Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«کسی از اطرافیان بیمار به این ویروس مبتلا نیست و با غربالگری که از نزدیکان این بیمار انجام شد، هیچ موردی از این ویروس در فرد دیگری یافت نشده است.»

آگهی

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران روز سه‌شنبه از کشف اولین مورد ابتلا به «ویروس جهش‌یافته» کرونا در کشور خبر داد. وزیر بهداشت ایران از مردم خواست تا «وحشت نکنند» و تصریح کرد که «اوضاع تحت کنترل است».

بنا بر گزارش ایرنا، آقای نمکی گفت: «قرار بود اولین مواردی که از ویروس موتاسیون‌یافتهٔ انگلیسی در کشور کشف می‌شود، به مردم اعلام کنیم. متأسفانه اولین مورد کووید۱۹ موتاسیون‌یافته انگلیسی را، بعد از مدتها رصد، در یک هموطن که از انگلیس آمده بود، پیدا کردیم. وی در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری بود و تست کووید۱۹ وی از نوع موتاسیون یافته تایید شد.»

وزیر بهداشت ایران افزود: «خوشبختانه حال این بیمار خوب است. چون از روز نخست آگاه و هشیار بود و با تست پی‌سی‌آر مثبت به ایران آمده بود و خود را ایزوله کرده بود، کسی از اطرافیان او به این ویروس مبتلا نشده و با غربالگری که از نزدیکان این بیمار انجام شد، هیچ موردی از این ویروس در فرد دیگری در کشور پیدا نشده است.»

او تاکید کرد: «به جز همین یک نفری که اعلام کردیم، هیچ مورد دیگری از فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافتهٔ انگلیسی تاکنون در کشور شناسایی نشده و حال این مریض هم خوب است و اگر هر مورد دیگری باشد، به سرعت به مردم و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی اعلام می‌کنیم.»

ایران در حال حاضر پانزدهمین کشور جهان است که بیشترین شمار ابتلا به ویروس کرونا را دارد. بنا بر اعلام وزارت بهداشت تا کنون بیش از ۱ میلیون و ۲۵۵ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده و از این تعداد ۵۵ هزار و ۷۴۸ نفر جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت: ویروس جهش یافته بریتانیایی به ۶۰ کشور جهان رسید

ویروس‌های جهش‌یافته کرونا؛ آنچه می‌دانیم و نمی‌دانیم

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد