Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برگزاری جشن‌های آغاز سال نو میلادی در کشورهای مختلف جهان

جشن‌های سال نو میلادی ۲۰۲۱
جشن‌های سال نو میلادی ۲۰۲۱ Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از شاید «عجیب‌ترین» سال زندگی بسیاری از شهروندان در جهان، مردم در کشورهای گوناگون آماده می‌شوند تا سال نوی میلادی را جشن بگیرند؛ با این امید که سال ۲۰۲۱ جلوه‌ای از بازگشت به شرایط عادی را داشته باشد.

آگهی

پس از شاید «عجیب‌ترین» سال زندگی بسیاری از شهروندان در جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا، مردم در کشورهای گوناگون آماده می‌شوند تا سال نوی میلادی را جشن بگیرند. با این امید که سال ۲۰۲۱ جلوه‌ای از بازگشت به شرایط عادی را داشته باشد.

در شرایطی که در شمار زیادی از شهرهای دنیا به دلیل بیماری کووید-۱۹ مقررات منع تجمع وضع شده است و خبری از دورهمی‌های شب سال نو به سبک هر سال نیست، با این حال بساط آتش‌بازی و نورافشانی در بسیاری نقاط برپا خواهد بود.

کشورهای جهان به دلیل عدم تطابق زمانی با اختلاف ساعت ورود به سال ۲۰۲۱ را جشن می‌گیرند. در یورونیوز همگام با همین توالی به جشن‌ها و آتش‌بازی‌ها در کشورهای مختلف خواهیم پرداخت:

نیوزیلند

نیوزیلند از اولین کشورهایی بود که سال ۲۰۲۱ را با نمایشی از انفجار ۵۰۰ کیلوگرم وسائل آتش‌بازی جشن گرفت.

سال نو در نیوزیلند، بر خلاف اکثر کشورهای جهان، بسیار شباهت به سال‌های گذشته داشت چرا که در حال حاضر هیچگونه موردی از بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور وجود ندارد.

به تازگی دولت جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر، سیاست سخت‌گیرانه‌ای را برای مسافران تازه‌وارد وضع کرده است تا از ورود ویروس به نیوزیلند جلوگیری شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استرالیا

سیدنی در صف بعدی جشن‌های سال نو بود و نمایش آتش‌بازی بر فراز بندر این شهر، که شهرتی جهانی دارد، تماشگران را ناامید نکرد.

ترقه‌هایی که از بادبان‌های معروف خانه اپرای سیدنی شلیک شدند و جرقه‌های رنگین‌کمانی آسمان بالای آب را روشن کردند.

با این حال آتش‌بازی امسال بدون ازدحام جمعیت بود و جمعیت بیش از یک میلیون نفری سیدنی به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ مجبور شدند از تلویزیون‌ها مراسم را تماشا کنند.

آسوشیتد پرس
هرچند امسال تجمعات سال نو کمتر برگزار می‌شود، با این حال در شماری از کشورها همچون هنگ‌کنگ شهروندان با ماسک به صورت آغاز سال نو را در خیابان‌ها جشن گرفتندآسوشیتد پرس

تایوان

بعد از کشورهای قاره اقیانوسیه، تایوان یکی از نخستین کشورهای قاره آسیا بود که فرا رسیدن سال ۲۰۲۱ را جشن گرفت.

آتش‌بازی بزرگی در تایپه با ‌پس‌زمینه «عشق» برگزار شد و با شلیک ۱۶ هزار ترقه و فشفشه، یک آتش‌بازی مفصل ۵ دقیقه‌ای آسمان این شهر را غرق نور کرد.

نورها به شکل قلب‌های قرمز و آبی در آسمان تایپه قابل مشاهده بودند، در حالی که در ضمن آتش‌بازی نیز پیام‌هایی در حمایت از تلاش‌های پرسنل پزشکی به نمایش در آمد تا به کوشش‌های آنان در جریان مقابله با گسترش همه‌گیری کرونا ارج گذاشته شود.

آتش‌بازی آغاز سال ۲۰۲۱ در تایپه تایوان

تایلند

پس از آن که ساعت در بانگوک به نیمه شب رسید بیش از ۲۵ هزار وسیله آتش‌بازی، که روی قایق‌هایی در رودخانه چائوفرایا مستقر شده بودند، جشنی از نور را در آسمان پایتخت به راه انداختند.

این نمایش که با اجرای موسیقی زنده ارکستر فیلارمونیک تایلند هماهنگ شده بود، با نمایش پیام‌های امید و شادباش بر روی یک صفحه دیجیتال غول‌‌پیکر جلوه‌ای ویژه به جشن داد.

مراسم امسال بانگوک در حالی برگزار شد که همانند سیدنی، تمامی گردهمایی‌های شب سال نو به جز نمایش آتش‌بازی برای عموم ممنوع اعلام شده بود.

جشن‌های آتش بازی سال نو در بانگوک تایلند

امارات متحده عربی

شهروندان اماراتی با ماسکی بر صورت در کنار ساحل جمیرا و در مرکز شهر دوبی جمع شدند تا آتش‌بازی مفصل سال نو را از برج خلیفه تماشا کنند.

در همان زمان که ساعت در خاورمیانه به نیمه‌شب نزدیک می‌شد، برج خلیفه پرچم کشورهایی را به نمایش درمی‌آورد که زودتر از امارات ورود به سال ۲۰۲۱ را جشن گرفتند.

آگهی

همزمان با فرارسیدن سال نو میلادی در امارات، در سراسر این کشور ۳۳ جشن آتش‌بازی رسمی برگزار شده است.

آتش‌بازی در برج خلیفه در شهر دوبی امارات متحده عربی

روسیه

شهروندان در روسیه نیز، هرچند نه همزمان به دلیل پهناور بودن کشور و داشتن ۱۱ ساعت مختلف زمانی، ورود به سال ۲۰۲۱ را جشن گرفتند.

در پایتخت جشن آتش‌بازی در هوای مه‌آلود میدان سرخ مسکو در حالی برگزار شد که به دلیل محدودیت‌های وضع شده به خاطر کرونا به جز نیروهای فنی و امنیتی کسی از مردم حضور نداشت.

جشن سال نو در مسکو

جشن‌ها در کشورهای قاره آسیا و اقیانوسیه و شرق اروپا در حالی برگزار شده است که کشورهای اروپای غربی نیز از ساعت ۲.۳۰ بامداد به بعد به وقت ایران ورود به سال نو میلادی را جشن خواهند گرفت و بعد از بریتانیا نوبت به قاره آمریکا می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم آتش‌بازی آغاز سال نوی میلادی در شهرهای مختلف جهان

جشن‌های سال نو میلادی در کشورهای خبرنگاران اروپایی یورونیوز

ساندرا کالیگارو: تمام حرفه عکاسی و خبرنگاری خود را مدیون افغانستان هستم