Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ترکیه برای همه مسافران ارائه تست منفی کرونا را اجباری کرد

Turkish Health Ministry
Turkish Health Ministry Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسافرانی که از بریتانیا، آفریقای جنوبی و دانمارک رهسپار ترکیه هستند، علاوه بر ارائه نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر، باید به محض ورود قرنطینه شوند.

آگهی

وزارت بهداشت ترکیه روز جمعه در ادامه تدابیر اتخاذ شده برای مبارزه با شیوع کرونا اعلام کرد که از دوشنبه آینده تمام مسافرانی که به این کشور می‌روند باید مدارکی دال بر نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر داشته باشند.

در این شیوۀ آزمایش، نمونه‌های گرفته شده از حلق یا بینی فرد مشکوک به ابتلا، برای یافتن ویروس کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرند و جواب آزمایش نیز معمولا پس از ۲۴ ساعت آماده می‌شود.

بنا بر مقررات جدید، مسافران باید این آزمایش را حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر به ترکیه گرفته باشند.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد مسافرانی که نتوانند نتیجه منفی چنین آزمایشی را ارائه دهند، اجازه سوار شدن به هواپیما برای سفر به ترکیه را ندارند.

آقای کوجا همچنین افزود مسافرانی که از بریتانیا، آفریقای جنوبی و دانمارک رهسپار این کشور هستند، علاوه بر ارائه نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر، باید به محض ورود قرنطینه شوند.

ترکیه در حال حاضر هفتمین کشور جهان با بیشترین شمار مبتلایان به کووید۱۹ است. بنا بر آمارهای رسمی تا کنون بیش از ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۱۹ هزار و ۳۷۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی با ۷۸ آزمایش مثبت کووید و ۱۴ ماه قرنطینه در ترکیه: دیگر طاقت ندارم

مبارزه با کرونا در ترکیه؛ ۱۰ میلیون دُز واکسن چینی وارد آنکارا شد

اعتراض شهرداران آنکارا و استانبول به پنهانکاری دولت در انتشار آمار تلفات کرونا