Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کووید۱۹؛ ایتالیا برای جشن‌های پایان سال دوباره به قرنطینه می‌رود

ایتالیا دوباره به قرنطینه می‌رود
ایتالیا دوباره به قرنطینه می‌رود Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایتالیا با ۶۰ میلیون شهروند یکی از مسن‌ترین جمعیت‌های اروپا را در خود جای داده و در موج نخست همه‌گیری بیماری کووید۱۹ بیشترین قربانی را در اروپا به خصوص در میان افراد سالخورده به خود اختصاص داد.

آگهی

ایتالیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی که بیشترین موارد ابتلا و مرگ ناشی از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ را به نام خود ثبت کرده برای جشن‌های پایان سال میلادی بار دیگر به قرنطینه می‌رود.

نخست وزیر ایتالیا جمعه شب با اعلام این خبر تصریح کرد که شهروندان کشورش از روز دوشنبه بیست و یکم دسامبر تا ششم ژانویه سال جدید میلادی تحت محدودیت‌های تازه مرتبط با قرنطینه عمومی قرار خواهند گرفت.

بر اساس محدودیت‌های وضع شده، هرگونه سفرهای بین‌ شهری به خصوص جابجایی از منازل مسکونی به اقامتگاه‌های دوم و تفریحی برای شهروندان ایتالیایی ممنوع می‌شود و تردد‌های بین شهری تنها با انگیزه مسائل پزشکی و یا شغلی امکان پذیر خواهد بود.

این محدودیت‌ها همچنین سبب خواهد شد تا فروشگاه‌های عرضه کننده محصولات غیرضروری و نیز بارها و رستوران‌ها در طول دوره زمانی اعلام شده تعطیل شوند.

شهروندان عملا تنها یک بار در روز اجازه خروج از منازل را خواهند داشت و برگزاری مراسم مذهبی نیز تنها تا ساعت ۲۲ شب امکان پذیر خواهد بود.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا جمعه شب در پایان نشست کابینه ضمن اعلام محدودیت‌های جدید به خبرنگاران گفت: کارشناسان بیم آن را دارند که در صورت رعایت نشدن محدودیت‌ها، منحنی ابتلا به ویروس طی تعطیلات کریسمس روندی صعودی به خود بگیرد.

Mauro Scrobogna/LaPresse
جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیاMauro Scrobogna/LaPresse

رئیس دستگاه اجرایی در ایتالیا همچنین تاکید کرد که مقامات دولت اراده و امکانات لازم برای کنترل نحوه رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی در را منازل ندارند اما از شهروندان می‌خواهند که میزبان بیش از دو میهمان بزرگسال در خانه‌های خود نباشند.

برغم محدودیت‌های تازه، فروشگاه‌های عرضه کننده مواد غذایی،‌ آرایشگاه‌ها، داروخانه‌ها،‌ کتاب‌فروشی‌ها،‌ سیگارفروشی‌ها و لباسشویی‌ها باز خواهند ماند.

ایتالیا با ۶۰ میلیون شهروند یکی از مسن‌ترین جمعیت‌های اروپا را در خود جای داده و در موج نخست همه‌گیری بیماری کووید۱۹ بیشترین قربانی را در اروپا به خصوص در میان افراد سالخورده به خود اختصاص داد.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی تاکنون بیش از ۱ میلیون و ۹۲۰ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایتالیا شناسایی شده و بیش از ۶۷ هزار نفر از شهروندان این کشور نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از میلان ایتالیا در موج دوم ویروس‌کرونا

ویدئوی درگیری‌ها در ضدیت با محدودیت‌های کرونایی در ایتالیا

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا