یلدای کرونایی ایران؛ تردد شبانه خودروهای شخصی ممنوع شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شیوع کرونا در ایران
شیوع کرونا در ایران   -   کپی رایت  AP Photo

ستاد ملی مدیریت کرونا در ایران اعلام کرد که تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا چهار بامداد روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده همزمان با شب یلدا ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری های ایران انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در همین راستا از ابلاغ مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا خبر داد. وی گفت: «شرایط استان تهران به لحاظ بیماری کرونا به شدت ناپایدار است و همانطور که بارها گفته شده شرایط نارنجی در استان تهران به لحاظ نزدیکی و پیوستگی شهرهای این استان به منزله شرایط قرمز است.»

استاندار تهران از شهروندان این استان خواست تا مانند روز «سیزده به در» امسال با عدم خروج از منازل به جلوگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» کمک کنند. انوشیروان محسنی بندپی افزود که اصناف طبق مصوبه ستاد ملی مدریت کرونا در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۹ و ۳۰ آذرماه از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Vahid Salemi/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
خرید شب یلدای سال گذشتهVahid Salemi/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved

پیش از این حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و حسین قاسمی، دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا از شهروندان خواسته بودند تا مراسم شب یلدا را «به صورت مجازی» برگزار کنند.

ابلاغ مصوبه ممنوعیت تردد شبانه خودروهای شخصی در استان تهران طی روزهای شنبه و یکشنبه آینده در حالی صورت می گیرد که به گفته پیروز حناچی، شهردار پایتخت بهشت زهرای تهران در دوران شیوع کرونا «فشار زیادی» را تحمل می کند.

شیوع ویروس کرونا در ایران تاکنون جان بیش از ۵۳ هزار نفر را گرفته است.