افغانستان؛ انفجار بمب جان دستکم ۱۱ کودک را در ولسوالی گیلان غزنی گرفت

عکس تزيینی است
عکس تزيینی است Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان انفجار بمب دریک خانه محل برگزاری مراسم ختم قرآن در ولسوالی گیلان غزنی دستکم پانزده نفر جان سپردند.

آگهی

با اعلام سخنگوی وزارت کشور افغانستان انفجار مهیبی در ولسوالی گیلان غزنی رخ داده است که جان دست کم ۱۵ نفر را گرفته و ۲۰ نفر را زخمی کرده است.

محموله انفجاری در یک زرنج، «موتورسیکلت سه چرخه»، در داخل خانه ای که درآن مراسم «ختم قرآن» درحال برگزاری بود، جاسازی شده بوده است.

انفجاردر حالی رخ داده است که کودکان دور زرنج حلقه زده بودند. زرنج وسیله نقلیه ای است که در هندوستان به اتوریکشا و در تایلند به توک توک شهرت دارد.

به گفته مقام های محلی اغلب قربانیان را کودکان تشکیل می دهند. واحدالله جمعه زاده، سخنگوی والی غزنی می گوید یازده نفر از قربانیان کودک هستند.  

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه توییترخود نوشت: « انفجار در مراسم ختم قرآن. حوالی ساعت۲ امروز‌ یک‌عراده زرنج مملو از مواد انفجاری در یکباب منزل واقع منطقه آغوجان ولسوالی گیلان غزنی که ختم قرآن شریف در آن جریان داشت انفجار نمود. با تاسف ۱۵ تن از هموطنان ملکی ما شهید و ۲۰ تن دیگر مجروح گردیدند. جزییات تکمیل را بعداً شریک می‌سازیم.»

تاکنون هیچ فرد و یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. ولایت غزنی دو روز پیش نیز شاهد انفجار بمب بود که طی آن دو کودک و دو نظامی کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند. به گفته مقامات افغانستان امکان افزایش قربانیان وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار پزشک و یک رهگذر در انفجار یک بمب جاسازی شده در کابل کشته شدند

فرمانده پیشین سنتکام: ایران همچنان مهمترین تهدید برای صلح در منطقه است

۲۲امین سالگرد ترور احمد شاه مسعود؛ بدون استقرار نظام مشروع، مبارزه برای حقوق زنان موقتی است