Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتایج تحقیقی در اسکاتلند: فقرا بیشتر به نوع حاد کووید-۱۹ مبتلا شده و می‌میرند

بخش مراقبت‌های ویژه کرونا در یکی از بیمارستان‌های اسکاتلند
بخش مراقبت‌های ویژه کرونا در یکی از بیمارستان‌های اسکاتلند Copyright Jeff Roberson/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Jeff Roberson/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از مجموع ۷۳۵ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ که بین ماه‌های مارس و ژوئن گذشته در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در سراسر اسكاتلند بستری شده‌اند، یک چهارم بیماران جزء قشر۲۰ درصد محروم‌تر جامعه بوده‌اند.

آگهی

نتایج مطالعات انجام شده در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های اسکاتلند نشان می‌دهد که ساکنان محله‌های فقیرنشین بیش از سایرین در معرض ابتلا به نوع حاد بیماری کووید-۱۹ قرار دارند و شمار جانباختگان ناشی از کرونا نیز در میان این افراد بیشتر است.

نخستین مطالعه سراسری در اسکاتلند که توسط محققان دانشگاه‌های ادینبورگ و گلاسگو انجام شده، حاکیست احتمال بستری شدن بیماران کم‌درآمد و بی‌بضاعت مبتلا به کووید-۱۹ در بخش مراقبت‌‌های ویژه بیشتر بوده و به همین دلیل ظرفیت این بخش‌ها در محله‌های فقیرنشین با ضریب اشغال بیشتر مواجه‌اند که نشان دهنده لزوم سرمایه‌گذاری و توسعه بیشتر بخش مراقبت‌های ویژه در این مناطق است.

نتایج این تحقیق که در نشریه پزشکی لانست منتشر شده، به ارزیابی تاثیر زندگی در یک منطقه فقیر، چه از نظر امکانات زندگی و چه از نظر سطح درآمد ساکنان آن، بر شدت ابتلا به بیماری کووید-۱۹ پرداخته است.

بر پایه این نتایج، از مجموع ۷۳۵ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ که بین ماه‌های مارس و ژوئن گذشته در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در سراسر اسكاتلند بستری شده‌اند، یک چهارم بیماران جزء قشر۲۰ درصد محروم‌تر جامعه بوده‌اند؛ در حالی که قشر۲۰ درصد مرفه‌تر تنها ۱۳ درصد در مجموع بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه سهم داشته‌اند.

همچنین میزان مرگ و میر در میان فقرای بستری شده با وجود لحاظ عوامل سن، جنسیت و سابقه بیماری به طور قابل ملاحظه‌ای بالاتر بوده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نظیر لون، محقق ارشد دانشگاه ادینبورگ، در خصوص نتایج این تحقیق می‌گوید:«سکونت در مسکن بی‌امکانات، استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی و عدم توان مالی برای تحمل بیکاری مجموعه عللی هستند که موجب شیوع بیشتر بیماری کووید-۱۹ در میان فقرا می‌شود؛ یافته‌ای که باید مبنای مبارزه درست با این بیماری قرار گیرد.»

جوآن مک پیک، محقق ارشد دانشگاه گلاسگو نیز معتقد است که نتایج این تحقیق باید برای مقابله با تشدید نابرابری‌های اقتصادی به عنوان رویکرد عملی برای مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر مدنظر قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسکاتلند؛ هواداران و مخالفان استقلال در آستانه انتخابات پارلمانی تظاهرات کردند

خیریه فرانسوی: میلیون‌ها نفر به دلیل کرونا در آستانه از دست دادن سرپناه خود هستند

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد