Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پسابرکسیت؛ سفر با سگ و گربه میان بریتانیا و اتحادیه اروپا سخت‌تر می‌شود

مقررات جدید برای سفر با حیوانات خانگی در دوران پسابرکسیت
مقررات جدید برای سفر با حیوانات خانگی در دوران پسابرکسیت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زدن واکسن هاری به حیوانات خانگی که از مناطق مختلف بریتانیا به ایرلند شمالی برده می‌شوند، برای نخستین بار اجباری شده است.

آگهی

اعتبار گذرنامه حیوانات خانگی در بریتانیا در پایان سال جاری میلادی تمام می‌شود و بردن سگ‌ها، گربه‌ها و راسوها از این کشور به اتحادیه اروپا از زمان آغاز رسمی دوران پسابرکسیت پیچیده‌تر خواهد شد.

زدن واکسن هاری به حیوانات خانگی که از مناطق مختلف بریتانیا به ایرلند شمالی برده می‌شوند، برای نخستین بار اجباری شده است. کمیسیون اروپا نیز قوانین جدیدی را برای ورود حیوانات خانگی از خارج به محدوده کشورهای عضو تعیین کرده که از یکم ژانویه ۲۰۲۱ اعمال می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس مقررات جدید، استفاده از گذرنامه‌های اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی در ایرلند شمالی همچنان ادامه خواهد یافت اما صاحبان حیواناتی که در انگلیس، ولز و اسکاتلند هستند باید پیش از هر بار ورود با حیوان خود به فضای اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی، «گواهی بهداشت حیوانات» را از دامپزشک دریافت کرده باشند تا نشان دهند که حیوان علیه هاری واکسینه شده است.

واکسن باید ده روز پیش از سفر زده شده باشد. گواهی بهداشتی چهار ماه اعتبار دارد، اما برای هر سفر باید گواهی جدید دریافت کرد. علاوه بر این، سگ‌های خانگی برای سفر از نقاط دیگر بریتانیا به ایرلند شمالی، جمهوری ایرلند و نیز به فنلاند و مالت، باید گواهی دامپزشکی مبنی بر عدم ابتلا به بیماری انگلی «اکینوکوکوس» داشته باشند.

مقررات جدید برای سفر با حیوانات خانگی تنها برای موارد گردشگری و اقامتی است و در موارد تجاری کاربرد ندارد.

بریتانیا و اتحادیه اروپا تا پایان سال جاری میلادی در شرایط گذار به سر می‌برند و دوران پسابرکسیت رسما از یکم ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حق ماهیگیری در آبهای بریتانیا؛ امکان استفادهٔ بلژیک از فرمان قرن هفدهمی

علاقه انسان به نگهداری از حیوانات خانگی از کجا می‌آید؟

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند